Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w prawakach, niekoniecznie popierających nawet władzę? Najgorsze jest to, że oni poświęcają demokrację (tfu, lepsza byłaby monarchia), trójpodział władzy (ehh, #!$%@? przekupni [xD] sędziowie), swobody obywatelskie (#!$%@?ć lewaków, sierpem i młotem), kosztem... NICZEGO. Być może kosztem gimbopatriotyzmu z orderami dla Wildsteina.
Ja rozumiem robotów Kaczyńskiego, to ich praca, ale przeraża mnie grupa prawicowa kibicująca mu mimo głoszonych haseł wolności. (Wolności - mogę używać tego słowa?).
Przy okazji - beka z lewaków, którzy "walczą" o "prawa" LGTB, "walczą" w imię "uchodźców" w Polsce, zajmują się podobnymi gównami, kiedy mamy poważny problem z państwem Prawa. Ogarnijcie się.
#bekazprawakow #neuropa #polityka
  • 12
@Bover: widzisz: dla Ciebie to jest koszt, ale dla nich to jest zysk. Idąc od końca, oni nie chcą swobód obywatelskich, bo czują się zagrożeni innością (innymi poglądami, innym wyglądem, innymi zainteresowaniami, innym zachowaniem, innymi orientacjami seksualnymi…) i zmianami społecznymi, tak więc chcą prawa i jego egzekucji nakierowanej przeciwko innym, a na drodze tychże stoi trójpodział władzy, a już zwłaszcza władza sądownicza oraz pewne konstytucyjne wartości, takie jak równość
@Bover: jak się coś robi zgodnie z wolą ludu to właśnie jest demokracja. Gdzie masz wśród prawaków zwolenników monarchii niby? Nie licząc kilku nawiedzonych szołmenów? Trójpodział władzy jest naruszany w wielu punktach naszej konstytucji. Władza ustawodawcza wybierająca sędziów oceniających potem konstytucyjność uchwalanych przez nią ustaw. Władza wykonawcza z inicjatywą ustawodawczą. Itd.
Twój wpis to taka pisanina nie wiadomo o czym za bardzo. xD

Przy okazji - beka z lewaków, którzy "walczą"
@Bover wszystko co opisujesz, spoko tylko nie opisujesz prawicy tylko narodowych socjalistow. Prawica zawsze byla za wopnoscia slowa i zycia. To ze ostatnio definicja sie zmienila i jak koedys bylem prawicowcem tak teraz lewica i prawica to w 99% to samo i nie mam okreslenia na swoje stare prawicowe poglady to nie nasza wina, tglko lewicowych mediow i pseudoudawanej prawicy jak PiS. Zaden normalny prawicowiec nie popiera tego co robi PiS w
@Loloman: nie opisuję prawicy, opisuję wizję wykopowych prawaków i prawaków, z którymi dane mi jest znajdować niemal na co dzień. Przecież podział na prawicę i lewicę w Polsce nie istnieje.
Niestety, ale młodzi mianują się prawicą wznosząc toasty za postulaty przez rząd postawione. Plus, oczywiście, postulaty typu "zabić niewiernych/innych". Dziś trudno mieć wrażenie, że polską prawicą jest coś innego niż PiS i Korwin, bo tak nam od lat jest wciskane.
@Bover ale PiS i Korwin to jak dwa różne bieguny i niby oba podchodzą pod prawicę. To czym ta prawica jest? Dzisiejsza lewica ma bliżej do dawnej prawicy niż dzisiejsza prawica. Ogólnie SLD było i chyba jest najbardziej prawicową partią która rządziła :D. Absurd nad absurdami możliwy tylko w Polsce (polecam nieoficjalne wypowiedzi ludzi z SLD jak widzą państwo, 90% to typowo prawdziwie prawicowe wolnościowe podejście do gospodarki... No niestety podział lewica
Ani ten, ani poprzednie rządy PiS nie pogorszyły mojego życia, nie czuję się zagrożony ani zaszczuty, nie widzę też polowań na gejów, ateistów, najwyżej jacyś aktorzy teatralni sami z siebie robią męczenników.

Program 500+ i wcześniejsze emerytury są finansowane z uszczelnienia systemu zwrotów VAT i polepszenia ściągalności podatków. Sam fakt, że ten rząd (zdaniem PwC) zrobił więcej niż PO przez 8 lat dla poprawienia tych rzeczy świadczy o tym, że PO przyzwalało
@Althorion: Świetny komentarz. Nawiasem mówiąc zjawisko o którym piszesz świetnie tłumaczy - pozornie sprzeczną z ich narodowo-katolickimi nerwicami - tęsknotę wyborców PiS za czasami PRL. Mentalnie wciąż w nim tkwią, przekazując to dobrowolne niewolnictwo umysłów z pokolenia na pokolenie.