Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Do listy banków nieprzyjaznych BTC dopiszcie sobie T-mobile. Dzwonią po każdnym przelewie do #inpay czy #bitbay. Męczą. Polecicie bank, który nie wpierdziela się z butami w prywatne życie? Bo chyba mogę ze swoimi pieniędzmi robić co chcę. #bitcoin

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: to akurat w imię bezpieczeństwa klienta. Bo skoro BTC jest najlepsza metoda na wyprowadzenie środków z okradanego właśnie konta, to lepiej dmuchać na zimne i wprowadzić dodatkową autoryzację takiego przelewu.
Choć dzwonienie na ten sam numer telefonu, na który wysyłają hasło jednorazowe do potwierdzenia tego właśnie przelewu, to taki średni pomysł. Ale patrząc na ostatni artykuł @niebezpiecznik-pl to jednak nienajgorszy. Gdyby jednak hasło jednorazowe było dostarczane przez aplikację... to mamy
@zawadzio: Być może to kwestia wielkości przelewu. Można by założyć, że jeśli przelewasz mało (czy to kwotowo, czy procentowo) to weryfikacja nie jest konieczna. Jeśli z kolei przelewasz dużo (czy to 90kPLN z dużego rachunku, czy to 90% stanu konta z nawet małego rachunku), to jednak warto to sprawdzić.

Mnie @ZespolmBanku weryfikował telefonicznie, kiedy przelewałem 1800PLN - 99% stanu konta.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja jestem w Millenium. Raz jak zrobiłem przelew do bitmarketu, to zlecenie wisiało kilkadziesiąt minut w statusie "zablokowane". Złożyłem reklamację i zaraz ruszyło, tłumaczyli się tym, że był to wyjątkowo duży (15k?) przelew na "obce" konto i procedury bezpieczeństwa wymagają ty dodatkowej weryfikacji.

Więcej takich problemów już nie miałem.
@AnonimoweMirkoWyznania: to dla Twojego bezpieczeństwa, więc warto docenić jednak, że dzwonią. Dla doświadczonych osób to może być faktycznie uciążliwe, ale dla osób, które padły ofiarą np. wirusa lub wyłudzenia to często ostatnie deska ratunku.
@InPay: W pełni się z wami zgadzam. Ostatnio koledze tłumaczyłem co to #kryptowaluty na przykładzie bitbay. Pokazałem mu jak z mbanku przelać środki na bitbay. Ledwo zrobił przelew i zadzwonili do niego z #mbank.u żeby potwierdzić czy własnie zrobił przelew na giełde #bitcon. I bardzo dobrze, że zadzwonili. W tym przypadku bardzo dobrze to świadczy o tym banku. Równie dobrze ktoś mógł wyprowadzać kasę z przejętego konta.
OP: Właśnie "najgłupsze" jest to, że to nie pierwszy przelew. Zdaje się piąty z kolei. Potwierdzałem już poprzedni. Dzwonili na numer z kodu sms. Aha i na zawrtone 100zł. i smaczek na koniec jest taki, że oni wcale nie wstrzymują tego przelewu dopóki go nie potwierdzę, tylko pytają czy to na pewno ja. To co to za ochrona??

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop