Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Rabusek Powinieneś napisać ci małą literą, bo piszesz w znaczeniu tamci. Ehhh... Gdzie ty kończyłeś szkołę.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@amator_kwasnych_zelek: Chyba nie wiesz jak to wyglada w Polsce gminnej. Tu rzeczywiscie gminny sie zadluzaja zeby wziasc jakakolwiek dotacje na cokolwiek (bo nie wykorzystanie = przegranie nastepnych wyborow samorzadowych), do tego stopnia ze mozna znalezc plac zabaw wybudowany pomiedzy polami ornymi, pol kilometra od najblizszej utwardzonej drogi. Inwestycje oczywiscie wykonuja zachodnie firmy i kazde 10 mln dotacji ze strony EU nei tylko sie w calosci zwraca, ale dotatkowo wyprowadza kolejne kilka
@stan-tookie-1: Nauczyła Cię babka, która jako 1 na milion ówczesnych Polaków miała okazję skończyć uczelnię w UK. Dzisiaj zapewniam Cię odsetek ten jest zapewne większy. A Unia i umowy o otwartym rynku pracy z wysokorozwiniętymi krajami to druga sprawa, która miliardy rocznie gwarantuje naszemu budżetowi.

Do Norwegii i dzisiaj nie potrzeba UE. Zapewne zawsze się dało, jeśli ktoś miał pieniądze i upór, dzisiaj jest po prostu o niebo łatwiej i więcej
@piwniczak: Czyli Polska ma zrezygnować ze wszystkich dotacji bo gminy nie potrafią korzystać? :D No i daj jakieś źródło, które pokaże skalę problemu, bo równie dobrze mogą to być skrajne przypadki.
W ogóle twierdzenie, że jak coś wykonuje niepolska firma to jest wyprowadzanie pieniędzy z Polski xD Wpuszczanie do Polski produktów, choćby np. jedzenia zza granicy to też wyprowadzanie kasy tak? :D
@amator_kwasnych_zelek: a teraz podlicz sobie ile kosztowało dostosowanie prawa polskiego do europejskiego, jakie są koszty ograniczenia gospodarki - węgiel, rolnictwo, ile kosztuję armia urzędników itd. W dodatku ludzie zapominają ,że te dotację to często 10-20% wartości inwestycji - i jak nic się nie pobuduję to się tych pieniędzy nie dostanie - więc 80-90% własnych pieniędzy marnuję się na bezużyteczne inwestycje.
zisiaj zapewniam Cię odsetek ten jest zapewne większy


@XsomX: i to jest + czy -?

umowy o otwartym rynku pracy

skąd wniosek że potrzeba urzędników UE do tego? > dzisiaj jest po prostu o niebo łatwiej i więcej ludzi ma na to szansę.

@XsomX: tutaj pytanie czy to lepiej? może jak było trudniej to zabierali za to się ludzie tylko zdeterminowani a nie byle jacy. więcej nie zawsze znaczy lepiej.
@tutirutu: Wolę żyć w Polsce, w której teraz jest jak jest (choć gospodarczo i socjalnie zmienia się na gorsze), ale nie bać się o swoje życie chodząc po ulicy, tak jak się zapewne boją w takim Berlinie, czy Paryżu. Żadne rysowanie kredą po chodnikach nie zmieni faktu, że się boją. W tej Francji to w ogóle mają #!$%@? bo teraz wybierają w wyborach między Le Pen chodzącą na pasku Putina, a
@Drmscape: XD

Ja żyję w Berlinie i - uwaga! - nie boję się chodzić po ulicach. Co więcej, dużo bardziej bałem się jeszcze kilka lat temu w Polsce (cztery razy w życiu zostałem zaatakowany, dwa razy próbowano mnie okraść, dwa razy tak po prostu).

A od terroryzmu proponowałbym bardziej bać się np. choroby czy emerytury na starość, bo to, w przeciwieństwie do zamachu, większość z nas czeka. Pytanie, czy wtedy będziesz
Prawaków strasznie boli dobrobyt i te miliardy euro od uni.


@amator_kwasnych_zelek: Jakie miliardy? To my płacimy miliardy dla Merkel i islamu!!11!one!1

A jak zaraz podasz mi tutaj dane które świadczą w jak wielkim błędzie jestem i jak korzystny jest nasz blians z UE, że po odliczeniu składek w latach 2004-2013 otrzymaliśmy 61 000 000 000 euro a w latach 2014-2020 według budżetu będzie to aż 75 000 000 000 euro to
@Drmscape: Monachium, Londyn i często Paryż here. Chodzę po tych ulicach, chodzę, i #!$%@? nadal się nie boję, nawet nie wiem czego szczerze mówiąc. Jesteś pewien że Twój strach nie wynika po prostu z bycia małą pipką?
A wręcz powinniśmy działać na rzecz jak największej integracji.


@XsomX: jeżeli ta integracja przyniesie korzyści, powinniśmy działać wyłącznie tym się kierując. nie ma powodu żeby działać na swoją niekorzyść bo "integracja". Zresztą bajka o integracji jest dla tych "nieliczących" się. Są wybory we Francji teraz (jedno z liczących się państw w UE) i tam wprost mówią "chrzanić solidarność ue francuscy ludzie mają mieć pracę" (specjalnie nie powinno to zresztą dziwić). także
@amator_kwasnych_zelek: Te miliardy które zostały #!$%@? i przejedzone na drogi, boiska i inne głupoty które same na siebie nie zarabiają. Jak była #!$%@? tak i jest, bo zamiast zainwestować te pieniądze przykładowo w jakieś innowacyjne technologie mogące wywindować nasz kraj to pobudowano infrastrukturę z której nic nie ma. A jak ktoś to pochwala to prezentuje poziom kiepsko rozgarniętej gospodyni domowej, która mając 2 stówki zamiast wsadzić je na konto woli #!$%@?ć
@stan-tookie-1: I za te drzwi kieruje nas postawa obecnych rządzących. Tylko naiwny myśli, że nikt nie będzie walczył o swoje. Zresztą solidarność i integracja tego nie wykluczają. To coś jak z rodziną. Można się pokłócić, można czegoś żądać i wymusić, ale na koniec jedziemy jednym samochodem i trzymamy się razem.
A jego gadanie mnie nie dziwi. To pełen standard. Nie widzę w tym niczego złego. Zło widzę np. w zrywaniu bardzo
@tutirutu: Ja jako wpisujący się w definicję prawaka szanuję flagę UE. Jest to jedna z najbardziej chrześcijańskich flag na świecie. Mam nadzieję droga lewico, że zdajesz sobie z tego sprawę :)
"Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej[2]. Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12
@NapalInTheMorning: Ja wiem że statystyki są lewackie ale zajrzyj sobie na stronę eurostatu. W porównaniu do UK, Francji, Niemiec, Szwecji, Holandii itp Polska jest znacznie bezpieczniejszym krajem. A dowody typu ... Ja byłem to chyba wiesz że nie mają żadnej wagi.
@amator_kwasnych_zelek: A masz taką inforgrafikę gdzie odejmuje się od tych pieniążków koszty samych wniosków, koszty utrzymania urzędników itp?
I za te drzwi kieruje nas postawa obecnych rządzących.


@XsomX: tylko oni są u władzy od końca 2015 a my za drzwiami siedzimy od początku czyli 2004. Chyba ze traktowali nas w ten sposób bo wiedzieli co będzie w 2016 :D

Zresztą solidarność i integracja tego nie wykluczają


@XsomX: ale solidarność i zyski sie wykluczają, nie można być jednocześnie solidarnym z pracownikami u siebie i tymi we francji, albo dbamy
@amator_kwasnych_zelek: bardziej mnie boli to, że rodzimi politycy bez nadzoru z zewnątrz nie potrafili zarządzać pieniędzmi z naszych podatków i środki przeznaczone na inwestycje i rozwój zazwyczaj lądowały na kontach u tych naszych własnych szumowin z polskich partii polityczynych
@tutirutu: Nic nie zrobisz. wchodzi tutaj pewnie z 100 tysięcy osób, nie w każdy temat, ale przewijają się różne jednostki w różnym wieku z różnym doświadczeniem życiowym, dziwnymi poglądami, dlatego często spotykamy się z dziwnymi komentarzami, i od razu widać, że są debilne.

Wczoraj mi koleś piał, że 3 letnie auto jest warte 1/3 swojej ceny.
@tutirutu: Czy to się prawackim łbom podoba czy nie, Unia Europejska jest przyszłością ludzkości i będzie coraz silniejsza i coraz głębiej będzie ingerować w administrację państw członkowskich. Demokracja liberalna i kapitalizm to paradygmaty na których zbudowano współczesny świat i żadne dyskusje czy płacz tego nie zmieni, nie ma dobrobytu za tym systemem i kropka, jedno bez drugiego nie działa. Nie można mieć rozwoju gospodarczego bez innowacji a innowacji nie można mieć
@fastmotion: A co ma człowieku multikultu do zamachów? Gratuluję, żeś taki gieroj i się nie boisz chodzić po ulicach zachodnich miast. Ci, którzy skończyli pod kołami ciężarówek we Francji, Niemczech, albo z kulką we łbie i swoim #!$%@? w zębach w Bataclan pewnie też się nie bali.
pobudowano infrastrukturę z której nic nie ma.


@Justycjariusz: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

@mojemacki: Tak jasne, wszystko wylądowało na prywatnych kontach xD Masz te informacje z instytutu danych z dupy?

@AndreaGreece: #!$%@? ogólniakami, że inwestycje bez sensu, że 80-90%. Równie dobrze ja sobie mogę napisać, że inwestycje zajebiste i 10-20%.

a teraz podlicz sobie


@AndreaGreece: No podlicz mi.
@XsomX

Przecież im wytłumaczyć, że UE to najlepsze co ten kraj spotkało w jakichś ostatnich 300 latach. To jak próba wyjaśnienia jakiemuś średniowiecznemu chłopu, co to jest telefon komórkowy


Taa, raczej unia to jak zakażenie się śmiertelną chorobą podczas jednej upojnej nocy z najlepszym seksem jaki się kiedykolwiek przeżyło.
A Francja jako przykład na jakiekolwiek długofalowe korzyści to chyba żart z Twojej strony. Zarzucasz ludziom wąskie horyzonty, a sam zachowujesz się jak