Wpis z mikrobloga

@Mariusz_Welna: doceniam Twój punk widzenia, masz rację każdy może sympatyzować z kim chce.

a nazywanie ONR-u "neofaszystami" jest dla tej organizacji nader krzywdzące

Ale już z tym zdaniem nie mogę się zgodzić.

@Ignacy_Patzer:

Jesteś w stanie udowodnić ich neofaszyzm.


A jesteś w sarnie mnie przekonać, że jest inaczej?
@Ignacy_Patzer: czy coś pominąłem? :

1. Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.

2. Odrzucenie demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami

3. Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej, a przez to
@k1fl0w:
1. Co to ma wspólnego z faszyzmem?
2. Nie tylko ruchy faszystowskie postulowały/postulują odrzucenie demokracji.
3. Faszyzm (w swoich włoskich korzeniach) jest ruchem świeckim i na wskroś nowoczesnym, więc tu punkt dla ONR-u, jeśli chodzi o odległość od faszyzmu.
4. Ponownie, hierarchia to nie tylko domena faszyzmu, ale też np. tradycjonalistów. Ponadto hierarchiczne zorganizowanie społeczeństwa jest w pewien sposób naturalne, a egalitaryzm zwykle zaprowadzano w drodze rewolucji.
5. Faszyzm, niby
Odwołuje się do innych wzorców, do przedwojennego ONR-u


@Ignacy_Patzer: nie wiem do czego odwoływał się przedwojenny ONR ale po przeczytaniu obecnych postulatów dalej uważam, że neofaszyści

4. Opowiedzenie się za koncepcją Narodu organicznego i hierarchicznie zorganizowanego

4. Ponownie, hierarchia to nie tylko domena faszyzmu,


i nawet sam nie zaprzeczasz.