Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi #januszemotoryzacji
Dlaczego ludzie znaki ograniczenia prędkości traktują jak te nakazu? Liczba na białym tle, w czerwonym kółku nie oznacza zalecaną prędkość czy minimalną, a MAKSYMALNĄ, dopuszczalną przy optymalnych warunkach. Spróbuj za miastem jechać np. 70-80 ( bo nie znasz drogi, a widzisz, że asfalt średniej jakości, droga ciut kręta, szczyty, brak pobocza, rów blisko) to zaraz się znajdzie taki za plecami, który chce jechać setką. Siądzie ci na zderzaku, poganiając wręcz swoimi niespokojnymi manewrami i wyprzedza w niebezpieczny sposób. A potem dziwić się, że na polskich drogach w statystykach na tle Europy niewiele różnimy się od Rosji.
zaorany_1 - #polskiedrogi #januszemotoryzacji
Dlaczego ludzie znaki ograniczenia prę...

źródło: comment_E1HbmkBoZWy68MNtfIuXBJ6h9B2KmGme.jpg

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
Dobra, można się rozejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzę, że temat prędkości i super umiejętności januszy Polaków działa jak płachta na byka ( ͡ ͜ʖ ͡) i za każdym razem podejmowanie tego tematu to jak wsadzanie kija w mrowisko. Tyle motoryzacyjnej patologii w jednym wątku. Potwierdza to tylko moją ukrytą tezę, że mentalnie za kierownicą jeszcze bardzo daleko nam choćby do krajów skandynawskich
  • Odpowiedz
@zaorany_1: U nas na drodze krajowej jak jedziesz 100 na h to będą cie wyprzedzać na 3ciego- bo przecież jedziesz jak żółw. Efekt - wypadki prawie co tydzień i to nie delikatne.
  • Odpowiedz
@zaorany_1: ja zazwyczaj na takich drogach jadąc te 80 jestem notorycznie wyprzedzany przez takie osoby jadące metr za mną. Na krajowej śmiało jestem w stanie jechać nawet te 130-140 na prostej gdy znam długość odcinka, ale takie wąskie drogi jak dałem na obrazku to według mnie za duże ryzyko. Biorąc pod uwagę, że nie mam nawet esp ani asr.
No i najgorzej jak z naprzeciwka jedzie autobus lub tir i
L.....K - @zaorany_1: ja zazwyczaj na takich drogach jadąc te 80 jestem notorycznie w...

źródło: comment_9V1RRKE8eOAJVY3e5IabRhVFdE6arado.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
a jeżeli zdarzy się nieszczęście i pod samochód właduje mi się dziecko, to jeżeli będę mieć prędkość zgodną z ograniczeniem nie zostanę skazana.


@trapped: żartujesz, prawda?
  • Odpowiedz
@michalind: nie, nie żartuje. w przypadku wypadków z przekroczeniem prędkości biegły bada czy przy zachowaniu prędkości zgodnej z ograniczeniem do wypadku by nie doszło. jeżeli tak, to niezależnie od tego czy ktoś wtargnął na czerwonym czy nawet bez przejścia to najczęściej sądy uznają kierowcę za winnego. oczywiście jeżeli zachodzą takie okoliczności to wymiar kary jest niższy, ale uniewinnienie jest rzadkością. przykład http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,jest-wyrok-w-sprawie-pirata-z-targowej,221882.html
  • Odpowiedz
@trapped: w artykule jest mowa o osobie przekraczającej prędkość, nie ma za to nic o sytuacji, w której ktoś jedzie przepisowo i potrąci kogoś, kto wyszedł mu na drogę.
Gość z artykułu miał już zabrane wcześniej prawko za punkty, więc to też trochę inna sytuacja.
Ja słyszałem o sytuacji, w której skazano kierowcę jadącego przepisowo. Bo powinien zachować szczególną ostrożność i mógł jechać jeszcze wolniej. Nie mam niestety pod ręką
  • Odpowiedz
@michalind: chyba nie przeczytałeś dokładnie. moje twierdzenie: jeżeli jade zgodnie z ograniczeniem i ktoś wtargnie mi pod samochód to nie ma mojej winy.(oczywiście jest jeszcze wiele innych okoliczności np. prawidłowa technika jazdy, ale to najistotniejsza z nich) kolega został uniewinniony, więc to tylko potwierdza moją tezę. adwokaci stawiają wiele hipotez, domyśl się dlaczego ( ͡º ͜ʖ͡º) dla przykładu wkleiłam Ci link, gdzie dziewczyna wbiegła na
  • Odpowiedz
@michalind: masz orzeczenie SN "Podstawową przesłanką odpowiedzialności za przestępstwo nieumyślne jest naruszenie zasady ostrożności.Nie można bowiem przypisać nikomu popełnienia przestępstwa nieumyślnego, jeżeli działa on zgodnie z zasadami ostrożności wymaganej w danej sytuacji." V KK 162/14
  • Odpowiedz
@michalind: ale tutaj kierowca przekroczył prędkość ;) "Po drugie nie dostosował prędkości nie tylko do obowiązującego znaku,ale również do warunków na drodze - było ciemno i mokro." dodatkowo uciekł z miejsca wypadku i nie miał prawa jazdy.
  • Odpowiedz