Wpis z mikrobloga

Mirki zapytam tutaj, bo trochę tragedia mnie spotkała. Dwa tygodnie temu uderzyłem w duży kamień spodem auta i wczoraj poszedł olej, jest dziura. W sumie szczęście w nieszczęściu, bo że jest problem zobaczyłem pod domem a wcześniej pół Polski przejechałem. Jak zaczął lecieć olej to może z 10 kilometrów przejechałem więc skrzynia chyba do uratowania. Miejsce jest takie, że idzie dojść. Podniosłem auto pod domem, olej jeszcze leciał i jest dziura wielkości palca. Trochę coś tam dłubie przy samochodach hobbystycznie więc jakieś pojęcie mam ale z takim czymś nie wiem za bardzo co robić. Czy da się to pospawać, skleić? Wolałbym pospawać, bo w kleje nie wierze ale czy takie coś spawają? Czy udać się do jakiegoś magika od np. spawania kolektorów albo regeneracji głowic? Bo szukać skrzyni używanej i wymieniać to kaplica i z dwa tygodnie bez samochodu. Przepraszam za spam tagami ale zapytam kolegów z #motoryzacja #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #mechanikasamochodowa #mechanika #pytaniedoeksperta o opcję i rady.
walter-pinkman - Mirki zapytam tutaj, bo trochę tragedia mnie spotkała. Dwa tygodnie ...
  • 18
@Jemigrant: niestety ten brakujący kawałek odpadł gdzieś na 10 kilometrach od startu i wypierdzielenia się tej dziury do podjazdu pod dom gdzie zobaczyłem, że olej mi ucieka. Nie da się zeszlifować tych wzmocnień i łaty dać? Trochę mechanikuje przy autach swoich amatorsko ale tu nie ogarnę bo o spawaniu czy klejeniu nie mam pojęcia. Dziura wielkości palca. Masakra. Śruby nie widzę, bo wcześniej jak miałem podniesione auto w jakimś warsztacie, bo
@walter-pinkman: Na moje oko spawanie tego to kiepski pomysł. Ale jeśli już bardzo chcesz to by wypadało wspawac do środka jakiś kawałek metalu i najlepiej zrobić by to na tigu. Robienie tego na elektrodzie średnio mi się widzi. Do tego sama cena usługi, napewno taniej by wyszło właśnie odwiedzić zlomowiska czy speców od regeneracji skrzyń, oni często mają na stanie takie fanty.
@pagenafein: Kasa nie tak ważna jak czas. Różowy nim jeździ do pracy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego szukam szybkiego i skutecznego pomysłu. Pewnie bez wyciągnięcia skrzyni sie nie obejdzie. A szukać teraz obudowy albo skrzyni używanej to 2 tygodnie bez auta.
@walter-pinkman
Spawam michy, odbudowy i takie tam, raz już zalewałem taką dziurę bez brakującego kawałka i z tego co wiem chłop dalej śmiga, tyle że to było w misce olejowej. Mniejsze to wiadomo, 95% skuteczności gdzieś mam :)
Myszków, woj. śląskie, zainteresowany? Jeżeli za daleko a nie masz znajomego tigowca to zrobisz to elektrodą, nawet samodzielnie.
@walter-pinkman: podstawą do spawania aluminium jest czysty materiał, raz spawałem pokrywę do maszyny drutem almg 5356, dużo syfu tam było ale póki co już pół roku trzyma, rurki z klimy wyczyszczone na połysk przed spawaniem wyszły elegancko, ale z tego co wiem to na takie rzeczy polecany jest drut alsi 4043.