Wpis z mikrobloga

@Hrvat:
Może byś cos więcej napisał, temat dla mnie ciekawy ale nie aż na tyle żeby szukać po internetach.
Dlaczego i w jaki sposob to policzono ze na cukrze tracimy 2mld euro.
Benzyna.... domyślam się że chodzi o nacisk na zwiekszenie ceny żeby Niemcommniej oplacalo sie jeżdzić i tankować, podobnie jak z papierosami, ale jednak akcyza zostaje w polskim budziecie,
  • Odpowiedz
@Xianist: sucha ilość, bez niczego jak poziom powrotu pieniadza do źródła. Spoko, tak się dyma frajerów.

Dodaj jeszcze to przykładowo i niemonetarne koszty, jak rzeczy, które nie są w naszym interesie, ale na jakie musimy się zgadzać to ci oczy wyjdą.

TAK SIĘ ROBI BIZNESY NA NIEPIŚMIENNYCH POLACZKACH.

http://wyborcza.pl/1,76842,8424622,Z_kazdego_przekazanego_nam_euro_Niemcy_odzyskuja_85.html

Podliczysz, to się okazuje, że to my się dokładamy Niemcom i to my im udzielamy dotacji, a nie oni nam.
A potem
Electr0bot - @Xianist: sucha ilość, bez niczego jak poziom powrotu pieniadza do źródł...

źródło: comment_CD7HfhVD0pAZZsq4YYIV5X9HMT83OObt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
pokaż teraz dane ile kosztuje obsługa tych dotacji

no ile?

i ile z tych dotacji wraca do niemiec (


wybudowane autostrady, oczyszczalnie i zakupione aktywa trwałe w przedsiębiorstwach mające x lat ciągłości projektu też wracają do Niemiec?

@Heninger:
  • Odpowiedz
sucha ilość, bez niczego jak poziom powrotu pieniadza do źródła


@Electr0bot: Czyli jak w Polsce za środki UE postawimy np. nową autostradę, a część rzeczy zamówimy z Niemiec, to rozumiem my wychodzimy na tym #!$%@?, a Niemcy zajebiście?

Rozumiem, że my już autostrady nie mamy - ona znika i obywatele już nie mogą z niej korzystać. No i gdybyśmy zdecydowali się wybudować taką autostradę za własne pieniądze, to magicznie nie potrzebowalibyśmy
  • Odpowiedz
@Xianist: I Zgodnie z mocno uproszczoną z dupy skutecznością finansowania:
Sami sobie - 100%
My komuś - 75% (w końcu nie znamy jego wszystkich potrzeb, nie staramy się aż tak bardzo, ja bym nawet powiedział że już tutaj mamy z 50%, ale niech se będzie to 75%)
Ktoś dla kogoś obcego - 50%
Rząd polakom - 25%
UE polsce - z 10%?
W skrócie musieliby pewnie dawać z 2 do 3
  • Odpowiedz
@Xianist: A jakieś przykłady wypowiedzi "specjalistów" można prosić? Ja jakoś nie mogę sobie przypomnieć wypowiedzi mówiących, że w dłuższej perspektywie mamy ujemny bilans z UE. Chyba, że walczysz z mocno minusowanymi trollami, ale to ma chyba niewielki sens.

Natomiast sam bilans bardzo niewiele mówi o rzeczywistym efekcie dołączenia do UE przez Polskę.
  • Odpowiedz
@Xianist: Zawsze jestem pełen podziwu dla ludzi +20 lat którzy hejtują Unię XD Co gorsze znam osoby które zaraz kończą studia a dalej są zagorzałymi korwinistami XD zauważyłem pewną korelację między tymi dwoma czynnikami. Obie grupy na przedstawiane liczby czy fakty zwykle albo udają, że ich nie słyszą albo machają ręką XD w sumie ciekawa sprawa, mogła by powstać z tego jakaś interesująca praca licencjacka na jakiejś socjologii ( ͡°
  • Odpowiedz
ale bym ci petarde #!$%@? w leb... dawno nie mialem wiekszej ochoty zeby #!$%@? komus bardziej niz tobie ty naiwna frajerzyno.


@Dzieban: zielonka wściekła, w #!$%@? agresywna xD
  • Odpowiedz
@anymous: a jakie są koszty i korzyści? Proszę o dokładne liczby włącznie z infrastrukturą i korzyściami dla lokalnych społeczności. Liczę że mnie nie zawiedziesz i masz konkretne oblcizenia
  • Odpowiedz