Wpis z mikrobloga

@Xianist: Mówisz, że składki to jedyny koszt który ponieśliśmy przy przekształcaniu administracji i kreowaniu/ prowadzeniu stanowisk? Twierdzisz też, że państwo samo wyłożyłoby hajs na teatry i jakieś lewicowe spektakle? Mi się zdaje, że przy braku bocznych kółeczek w postaci dotacji, hajs byłby wydawany w inny, racjonalniejszy sposób niżeli ma to miejsce teraz. No ale #!$%@? ja tam wiem.
  • Odpowiedz
No ale #!$%@? ja tam wiem.


@Producent_CO2: nie ma takiego sposoby by się z tobą nie zgodzić

Zaraz ci policzą koszty zatrudnienia dodatkowych urzędników oraz wydrukowania wniosków i okaże się, że jesteśmy na dużym minusie.

lewicowe spektakle?


673 km autostrad i 808 km dróg ekspres to lewicowe spektakle? Zapamiętam
  • Odpowiedz
@Xianist: Teraz jest fajnie bo dostajemy przez kilka lat dotacje, do których musimy i tak zaciągać kredyty z UE na wkład własny. Pokaż lepiej jak będzie wyglądać bilans po 2020 :)
  • Odpowiedz
okaż lepiej jak będzie wyglądać bilans po 2020 :)


@adrix: a jak wygląda bilans mistrzu skoro nawet nie było negocjacji budżetu?

Co raz lepszych specjalistów tutaj mamy xDDDDDD
  • Odpowiedz
@Xianist: pierwszy link z G.

http://www.polskieradio.pl/42/4265/Artykul/1397578,Fundusze-UE-po-2020-r-wzrosnie-rola-partnerstwa-publicznoprywatnego-w-infrastrukturze

Pierwsze zdanie

Po 2020 roku, kiedy wygaszone zostaną środków unijne, kapitał prywatny stanie się jedynym źródłem wsparcia inwestycji infrastrukturalnych. Żeby uniknąć zastoju w inwestycjach, zamawiający powinni już w tej perspektywie finansowej UE otworzyć się na metodę partnerstwa publiczno-prywatnego, tym bardziej że to model współpracy silnie wspierany przez Brukselę...
  • Odpowiedz
@adrix: to nie jest bilans a opinia mirku. Pokaz mi liczby :)

a tak na serio to kształt budżetu będzie zależny od zdolności negocjacyjnych którzy przy danych warunkach uzyska na pewno najlepsze warunki dla polski xDDD
  • Odpowiedz
@Xianist: Akurat bardzo nie lubię tej licytacji na fundusze. Co prawda tylko idiota może serio uważać, że bilansowo straciliśmy na funduszach ale wyjątkowo wątpię w ich skuteczność. Poza dofinansowaniami do infrastruktury wiele z pieniędzy unijnych ma negatywny wpływ na gospodarkę poprzez angażowanie zasobów na niewydajne ekonomicznie działania. Sprowadzanie dyskusji do tego czy funduszy więcej było niż składek czy nie okropnie spłyca problem.
  • Odpowiedz
ale wyjątkowo wątpię w ich skuteczność.

@Herubin: Chyba nie ma takich osób którę twierdzą że wszystkie projekty są sensowne. Jednocześnie bardzo często wszyscy przywołują pojedyncze i wyodrębnione przypadki, a ja jestem ciekaw jak fundusze ue negatywnie wpłynęły całościowo negatywnie na gospodarkę więc może przedstaw nam szerokie analizy negatywnego wpływu na gospodarkę?
  • Odpowiedz
@Xianist: Nigdzie nie napisałem, że wpłynęły całościowo negatywnie. Stwierdzam tylko, że ich wpływ pozytywny jest znacząco przesadzony, szczególnie, że jedna z największych polityk UE czyli polityka rolna skutkuje w połączeniu z KRUSem zastopowaniem konsolidacji polskiego rolnictwa, które jest jednym z największych hamulców rozwoju. Co do analizy całościowej to wydaje mi się, że FOR taką robił ale niestety nie chce mi się jej teraz szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Herubin:

nie chce mi się jej teraz szukać


okej.

szczególnie, że jedna z największych polityk UE czyli polityka rolna skutkuje w połączeniu z KRUSem zastopowaniem konsolidacji polskiego rolnictwa,


a to nie jest przypadkiem tak że głównym powodem skansenu jest sam KRUS i utrzymywanie ziemi przez mikrorolników tylko dla potrzeb zabezpieczenia emerytalnego i niskich podatków?

i druga sprawa ile z funduszu na lata 2004 - 2013 dotyczyło dopłat do rolnictwa a ile
  • Odpowiedz
@Xianist: promocja gender i homoseksualizmu wsrod spoleczenstwa i komunistyczne regulowanie wszystkiego co popadnie w zamian za szekle z unii no niezle, dodatkowo po tych 13 latach ludzie mysla ze w tym kraju nic bez tych pieniedzy sie nie uda zbudowac i jakbysmy ich nie dostali to nadal jezdzilibysmy po dziurawych drogach a na wsiach psy szczekalyby dupami.
  • Odpowiedz
@Xianist: dolicz koszty kredytów które samorządy biorą bo nie mają pieniędzy na sfinansowanie pozostałej kwoty inwestycji. Dodatkowo koszty regulacji unijnych które ograniczają polską gospodarkę
  • Odpowiedz