Wpis z mikrobloga

@Jade: No mnie jest źle. UE ssie na tylu płaszczyznach że ich zabrakło już 5 lat temu. Jedyne dobre rzeczy nawet nie są w pełni połączone z UE - czyli np strefa Schengen która DZIĘKI UE przestaje mieć sens i powoli jestem za powrotem chronienia granic. Dzięki UE, nawet to #!$%@?ście. Tak samo strefy bezcłowe, porozumienia energetyczne itd.
Jedyne minimalne korzyści z UE to sprawy ładowarek i roamingu i kilku
  • Odpowiedz
@Loloman:

A wywieszanie flagi UE w święto narodowe Polski jest nie na miejscu bo UE nie ma nic do niego.

Z tym, ze ludzie wywieszają flagę UE nie dlatego, że jest święto państwowe, tylko dlatego, że to jednocześnie rocznica wstąpienia do UE. Dla mnie ta rocznica jest ważniejsza od święta pracy, które państwowe jest tylko dlatego, że zostało ustanowione za komuny i nikt tego nie uchylił.
  • Odpowiedz
@franek-pokrywko: wiedziałem, że zaraz odezwą się mentalne gimbokucowskie #!$%@? w stylu @Primusek, @kam966, @mopo, @Ciemny_linuksowiec i inni.

Flaga europejska to jedna z najpiękniejszych flag świata, jej znaczenie daleko wykracza poza polityczny symbol Unii Europejskiej (na terenie której, tak przy okazji, nie było konfliktu zbrojnego odkąd powstały jej fundamenty polityczno-gospodarcze, co jest po prostu niesamowitym osiągnięciem). Zarówno przez barwy jak i gwiazdy ma umocowanie
  • Odpowiedz
@CichyGlosZTyluGlowy: Kolego, trochę się zaorałeś tym obrazkiem, bo na nim Białoruś ma taki sam współczynnik wzrostu, niemal równolegle do Polski on przebiega, od daty wejścia do UE przebiega tak samo, a nawet dystans trochę się zmniejsza. Nawet w 2004 na Białorusi obserwujemy nagły wzrost współczynnika na Białorusi identycznie do Polski, a oni do UE wtedy nie weszli.
  • Odpowiedz
@Haraj: Kiedyś... 13 lat temu :D Ja nie muszę pytać rodziców jak było 13 lat temu.

Uważam, że nie było jak na Białorusi, więc niby dlaczego nagle miałoby się tak zmienić? Nie zmieniłoby się, a skomentowałem tylko to głupie gadanie, że alternatywa jest pomiędzy "jak na Białorusi" lub "w UE".
  • Odpowiedz
@Primusek: Szwajcaria i Norwegia wpłacają kase do budżetu UE, przyjmują niektóre jej normy i prawa a jednocześnie nie maja nic do powiedzenia na forum UE.


@TauCeti: Dokładnie Szwajcaria i Norwegia mają więcej wspólnego z UE niż 3/4 państw na świecie.
  • Odpowiedz
A czemu mnie nie zaprosisz do Norwegii? Albo Szwajcarii?


@Primusek: Bo Polska nie ma ani ropy Norwegii, ani setek lat rozwoju przemysłu i usług finansowych jak Szwajcaria? Do tego oba kraje nie zostały zniszczone przez wojnę ani doprowadzone do nędzy przez komunę.

No i nie zapominajmy, że oba te kraje są związane wieloma umowami z UE, płacą grubą kasę do budżetu i mają obowiązek wprowadzać u siebie prawa UE (nie
  • Odpowiedz
tak dla informacji tutejszego prawactwa to Norwegia i Szwajcaria wpłacają grube pieniądze do budżetu unijnego za dostęp do wspólnego rynku przy czym nie maja żadnego wpływu na prawo, które w związku z tym muszą przyjmować (nie całe, ale dużą większość)
  • Odpowiedz