Wpis z mikrobloga

@Jade: Przecież Norwegia i Szwajcaria nie są w Unii. I w tym momencie zapożyczając Twoją logikę mogę bez skrępowania napisać, że Polska bez Unii byłaby na poziomie Norwegii lub Szwajcarii. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@Primusek: @Primusek: jest 2 maja a ty już wygenerowałes debilizm miesiąca. Gratulacje
  • Odpowiedz
@Jade: Pomyśl lepiej o stanie swojej trzeźwości.

obywatelski obowiązek spełniony!

To jest przekręcenie tego obowiązku. Przed 2 maja wiesza się tylko polskie flagi, żadne inne. Ani unijne, ani natowskie, ani kościelne. Shame on you!
  • Odpowiedz
  • 0
@push3k-pro nie wiem czemu piszecie do mnie w liczbie mnogiej. To jakies stare przyzwyczajenie towarzyszu? Po drugie nic nie pisalem o obywatelskim obowiązku. BO TO NIE JA JESTEM AUTOREM WPISU GENIUSZU
  • Odpowiedz
@Jade: Oczywiście, że nie jesteś autorem wpisu, ale ja odwołuję się do całości ludzi popierających to co pisał autor, a chyba nie będziesz mi próbował wcisnąć ciemnoty, że nie należysz do tej grupy. EOT z mojej strony, panie trzeźwy.
  • Odpowiedz
@rzep:

Czymże? 150 miliardów euro zainwestowane w naszą gospodarkę czyli więcej niż wartość naszego całego rocznego eksportu - to są olbrzymie pieniądze.


Należy także pamiętać, że bezpośredni udział funduszy unijnych w PKB wynosi ok. 40 mld zł średnio na rok (dodatni transfer Polska – UE), a samo PKB wyniesie w 2014 r. ponad 1,65 bln zł. Jak łatwo policzyć, nie jest to kluczowa sprawa z punktu widzenia PKB....

Dopłaty unijne to niewielki procent PKB więc
  • Odpowiedz
Dopłaty unijne to niewielki procent PKB więc nie odlatuj.


@ediz4: 40 miliardów złotych rocznie to jest dla Ciebie "niewielka" kwota? To jest połowa przychodów państwa z PIT! Wszyscy Polacy musieliby zacząć płacić podatki dochodowe o 1/3 wyższe by uzyskać tą "niewielką" kwotę w budżecie ekstra.

Niemcy sterują UE z zaplecza. Wszystko co zamierzają zrobić to robią. A jeśli ci chodzi o Parlament Europejski to podział mandatów jest dokonywany na podstawie
  • Odpowiedz
@ediz4:

To teraz odejmij od tych 40 mld koszty utrzymania urzędników

Ilu tych urzędników specjalnie do UE zatrudniamy?
  • Odpowiedz