Wpis z mikrobloga

@fervi: A jak? Bo akurat zbytnio mnie to nie rusza, bo raczej rzadko korzystam jeśli w ogóle, ale zmiana brzmiała dobrze, trochę sprzecznie z wolnym rynkiem, ale czasami pewne wymuszenia są konieczne.
  • Odpowiedz
@Loloman: Roaming będzie ten działał 3 albo 4 razy w ciągu roku (tzn. 3-4 miesiące, roaming działa przez miesiąc i tak kilka razy). Dodatkowo sam internet będzie o wiele droższy.

Nie licząc, że pewnie będziesz miał najmniejszy priorytet zaraz po tych co nie płacą od lat xD Więc są szanse, że w miastach nie będzie działać
  • Odpowiedz
@fervi: Bez przesady i tak nie jest źle. Idealne właśnie dla ludzi którzy wyjeżdzają od czasu do czasu i tyle. Najwazniejsze by internet był tani - bo najgorsze co jest to jego brak za grnaicą, ani sprawdzić map, anie rozkładów ani nic. A ceny olbrzymie. Więc jak wystarczy na 3-4 takie dłuższe wycieczki za granicę - jest ok. Pamiętajmy że to jednak "siłowe" zmuszanie operatorów by ponosili koszty, więc nie
  • Odpowiedz
@fervi: Bo to nie jest zniesienie roamingu, tylko zrobienie go bardziej normalnym.
A pobranie map na telefon nie daje wszystkiego - np. opinii w googlu czy informacji o wszystkich knajpach i miejscach w danym mieście. A jest to przydatne jak chce się znaleźć ciekawsze i lepsze knajpki czy puby
  • Odpowiedz
@Loloman: Zgadza się, chociaż to w 1MB można się zmieścić :P Oczywiście najkorzystniej kupić kartę SIM w danym kraju. Chociaż w takiej Szwecji to nie wiem :P
  • Odpowiedz
No i nie zapominajmy, że oba te kraje są związane wieloma umowami z UE, płacą grubą kasę do budżetu i mają obowiązek wprowadzać u siebie prawa UE (nie mając nad nimi prawa głosu).

@rzep: czyli mają dostęp do rynku, prawo z tym związane minus kretynizmy typu kwoty uchodźców. O tym właśnie jest tutaj mowa.
  • Odpowiedz
czyli mają dostęp do rynku, prawo z tym związane minus kretynizmy typu kwoty uchodźców. O tym właśnie jest tutaj mowa.


@ediz4: I nie mają wpływu na stanowienie tego prawa + nie mają dopłat (a sami mają płacić).
  • Odpowiedz
@rzep: prawa związanego z obrotem towarami. Innego prawa nie muszą przyjmować. A czymże jest brak dopłat za dostęp do kilkusetmilionowego rynku. Polska też nie ma wpływu bo część prawa przyjmuje się większością głosów i nasz głos może nic nie znaczyć jak duże kraje będą na tak. A tak naprawdę to UE rządzą Niemcy i tak mamy gówno do gadania.
  • Odpowiedz
@ediz4: cytat wiki: Polska w Unii Europejskiej – Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 na mocy tzw. Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r.
  • Odpowiedz
@ziemniag: i co z tego? Oficjalnie jest dzień pracy. Osobiście sobie możesz obchodzić jedno z tych wydarzeń - ten sam kaliber:
1982 – Wojna o Falklandy-Malwiny: Brytyjczycy przeprowadzili atak lotniczy na stolicę archipelagu Stanley (Puerto Argentino).
1985 – Prezydent USA Ronald Reagan nałożył embargo handlowe na Nikaraguę.
1987 – Papież Jan Paweł II beatyfikował Edytę Stein.
1988 – Niemiecki pociąg ICE V ustanowił światowy rekord prędkości (406,9 km/h).
1989 – W wyborach prezydenckich w Paragwaju zwyciężył w I turze gen.
  • Odpowiedz
prawa związanego z obrotem towarami


@ediz4: Czyli większość prawa, o które ludzie mają zarzuty do UE. Dodatkowo Norwegia wprowadza u siebie znacznie więcej tych praw:
  • Odpowiedz
@brontozaurus: Gdyż jak wyjeżdżasz na wakacje to nie zapłacisz. Ale jak podróżujesz częściej niż tylko na wakacje to wpadasz (chyba, że jest jakiś oddzielny cennik) w stary roaming
  • Odpowiedz
@fervi: nie, nie wpadam w zaden stary roaming. Tak sie sklada, ze poza UK jestem dosyc czesto i w krajach wymienionych w tej liscie moge do woli bez limitu korzystac z abonamentu. Co prawda sa pewne ograniczenia jesli chodzi o predkosc Internetu, np w Polsce w wielu miejscach mam tylko 3G, ale nie ponosze zadnych dodatkowych kosztow.
  • Odpowiedz
@brontozaurus: No dobra, ale roaming wejdzie w Czerwcu, więc go na razie i tak nie masz.

Ogólnie może masz taką taryfę międzynarodową (jak Lycamobile). Ale ogólnie jak będziesz chciał np. zwykłego Playa mieć w anglii to przez 3 albo 4 miesiące masz w cenie jak z Polski (bo tyle przewiduje ten roaming UE, że będzie), a potem to chyba ceny z anglii ustalone. Chyba, że UE narzuciła konkretne ceny "poza
  • Odpowiedz