Wpis z mikrobloga

@veilofdisguise: Ja oglądam auto zawsze z wewnątrz i od zewnątrz. Sprawdzam dokumenty,szyby itp itd. Jak jestem zainteresowany jadę na stację by je sobie obejrzeć od dołu. Dobrze tam widać rdze,zacieki od oleju, stan korozji itp.itd. Kompresje to tylko chyba u jakiegoś mechanika ci sprawdzą. Koszt takiego badania 50 zł. Da ci to obraz stanu silnika, czy nie łyka oleju, czy ktoś tam moto doktora nie nalał za dużo i czy olej
trzaichlac69 - @veilofdisguise: Ja oglądam auto zawsze z wewnątrz i od zewnątrz. Spra...
@veilofdisguise: No S70 to w sumie takie trochę mniej kanciate 850, z tym, że one to już lubią sobie zgnić, w sztuce, którą wrzucileś jest zdaje się ten sam silnik co ja mam, jednostka niezniszczalna, tu z całą pewnością mogę polecić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba patrzeć tylko na poziom oleju. Przebieg jeżeli jest prawdziwy, to dopiero połowa życia tego motoru, więc jak nie był dożynany przez
@veilofdisguise mam 850 z tym silnikiem w manualu. Auto jest świetne, zawieszenie troszkę za twarde silnik pomimo względnie małej mocy fajnie się zbiera ale troszkę gazu spali (7l emerycka trasa, przy szybszej jeździe ~10-12 gazu). Z wyposażenia u mnie wszystko działa, chociaż powoli zaczyna lekko wariować elektryka (chociaż możliwe że przy zakładaniu haka coś ktoś skopał). Skrzynia manualna 5- 2 bieg potrafi wyskoczyć. Auto ma 400k km i bierze troszkę oleju (uszczelniacze
@nadrat24: Mógłbyś napisać coś więcej o takiej codziennej eksploatacji 850tki? Martwi mnie trochę powszechna opinia na temat kosztu i dostępności części zamiennych do Volvo, ale innych takich ładnych kanciaków już ni ma. Orientujesz się może ile trzeba wydać na egzemplarz w przyzwoitym stanie? Bo jednak widełki w internecie są dość spore
@Cierpsanity widełki sa ogromne, trzeba jeździć ogladac-ja wyrwałem swoje za 3800 prawie rok temu. Od tej pory wymieniłem tylko akumulator i pompę wspomagania. Części jest sporo a sam za tą pompę 40zl dałem za oryginał. Też się tego obawiałem ale nie jest drożej niz przy VW. W
@nadrat24: Cena wydaje się naprawdę niska jak za taki samochód, gratuluję. Powiedziałbyś coś więcej o wyposażeniu itp. i w wolnej chwili podrzucił jakieś zdjęcie? Co z tymi uszczelniaczami? Orientowałeś się może jaki będzie tego koszt?
@Cierpsanity uszczelniacze mechanik wycenił na ~500zl bo bez zrzucania głowicy. Z wyposażenia: 2 strefowa klima polskory alufelgi gaz boczne poduszki szyby i lusterka elektryczne centralny z pilota