Wpis z mikrobloga

Mirki i ulengałki z pod tagu #lego chciałbym sobie kupić LEGO 21309 (rakieta Saturn-V) w swoim dorosłym życiu nie kupowałem żadnego zestawu wiec nie mam pojęcia gdzie będzie to zrobić najlepiej :)? A podejrzewam, że nie w Smyk-u (w sensie chyba nie będą mieli)

Mam nadzieje, że nie będzie problemów z dostępnością (,)
  • 13
@sprzedam_nerke: zazwyczaj około 1-2 miesięcy po premierze ceny na allegro są konkurencyjne zarówno wobec sklepu internetowego lego jak i sklepów stacjonarnych.
Mam na myśli nowe zestawy, nie takie które wyszły 1-2 lata wcześniej.

Zazwyczaj jest taniej, bo drobni sklepikarze po prostu sprzedają poniżej ceny sugerowanej przez lego - zmniejszają swoją marżę, ale za to mają większy obrót.
@fledgeling: Tak jak @sprzedam_nerke: napisał jest tak w przypadku zwykłych zestawów typu "retail". Są też zestawy typu D2C (Direct to consumer) jak ostatnio wydany zestaw 71042 Silent Mary, który dostępny jest oficjalnie tylko w LEGO Shop@Home i LEGO Store, więc nie ma możliwości dostania go taniej niż sugerowana cena detaliczna.

Są jeszcze zestawy "retail limited" i tak prawdopodobnie będzie sprzedawana rakieta Saturn V. W tym przypadku zestawy dostępne są
@sprzedam_nerke: Śledzę zestawy z serii Ideas już od dłuższego czasu i mogę powiedzieć jedno - wszystko zależy od tego jak popularny okaże się ten zestaw, a wygląda na to że będzie bardzo popularny co praktycznie przekreśli możliwość dostania go w okazjonalnych cenach.

Przykłady:
21303 WALL-E był zestawem bardzo popularnym i w ciągu swojego około rocznego żywota na sklepowych półkach nigdy nie schodził poniżej oficjalnej ceny. Po wycofaniu ze sprzedaży cena na
@Agrael91: Doctor WHO jednak skierowany do grona fanów głównie w WB. Podobnie teraz widzę z Adventure Time, szału chyba nie robi. Ani ciekawych rozwiązań ani nic unikalnego. Ale Saturn ma szanse taki się stać bo a) rynek amerykański (i amerykańska legendarna rakieta) b) niespodziewanie duży c) każdy na całym świecie kojarzy lądowanie na księżycu...
I czekam na wynik następnej edycji ideas i wygraną statku w butelce!
@sprzedam_nerke: Adventure Time jest moim zdaniem słaby i tak jak piszesz poza fanatykami serialu nikt tego nie kupi.

Co do projektów, które czekają na akceptację to po cichu liczę na Iron Gianta bo to była bajka mojego dzieciństwa. Statek w butelce też jest ciekawym pomysłem. W związku ze zmianą polityki odnośnie istniejących licencji w Ideas, z projektów oczekujących można śmiało wyrzucić zestawy SW czy Marvela oraz Boat Repair Shop (bo bardzo