Wpis z mikrobloga

Ekologia według Norwegów to zero wylesienia i wyłącznie elektryczne samochody w salonach po 2025 roku!

Ekologiczne działania krajów lub ich poszczególnych regionów nabiera tempa. Jedne inwestują w odnawialne źródła energii, nowe lasy, wprowadzają segregację śmieci i ich przetwarzanie, dopłacają do zakupów aut hybrydowych. Ekologia według Norwegów to zero wylesienia i wyłącznie elektryczne samochody w salonach po 2025 roku!

Wycinanie drzew i lasów to w wielu miejscach standard. Nikt nie pyta o pozwolenie, choć w Polsce do niedawna było to konieczne. Ekolodzy biją na alarm, bo lasy to zielone płuca planety. Sporo krajów jednak podejmuje walkę z wylesieniem, a jednym z nich jest Norwegia.

Jak wygląda ekologia w ich wydaniu? Walka z wylesieniem polegać ma między innymi na tym, że kontrakty rządowe nie będą przyznawane firmom, których działanie bezpośrednio lub pośrednio przyczynia się do wycinania lasów deszczowych.

Dodatkowo nie będzie można kupić drewna z drzew tropikalnych, soi i oleju palmowego. Norwegowie sądzą, że za ich przykładem pójdą inne kraje, a mogą nimi być w pierwszej kolejności Wielka Brytania i Niemcy. Uczestniczyły one w dyskusji na temat polityki zamówień publicznych związanych dotyczących towarów związanych z wylesieniem i niszczeniem lasów deszczowych, która odbyła się w 2014 roku w Nowym Jorku.

To nie wszystko, co Norwegia chce zrobić, aby ekologia to nie było jedynie hasło wydmuszka. Pisałem już o tym, że Francuzi chcą zabronić wjazdu do Paryża starym samochodom. W wielu miastach nie można wjechać do ich centrów dieslami, a nawet benzyniakami – tylko pojazdy elektryczne. Helsinki do 2025 roku chcą całkiem wyeliminować prywatne pojazdy z ruchu.


A w Polsce? A w Polsce jak w lesie.... nie, gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#norwegia #ekologia #klimat #gorzkiezale
u.....r - > Ekologia według Norwegów to zero wylesienia i wyłącznie elektryczne samoc...

źródło: comment_3hD5pKopeiH6Fhq13Sk0OsNcFFR5tkDY.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: jest coś takiego na świece co nazywa się "postępem cywilizacyjnym". Norwegia jest na tyle bogatym krajem, że ten postęp objawiać się może choćby wprowadzeniem aut elektrycznych dla wszystkich. Jednak porównywanie tego do Polski w stylu: "A w Polsce? A w Polsce jak w lesie.... nie, gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)" jest wyjęte z dupy.
To tak jakby teraz w kongo dwóch murzynów mówiło: "W Polsce
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Czy ja wiem czy w Polsce jak w lesie? Z kwestią lasów praktycznie od powojnia jeśli nie wcześniej, to jakiegoś większego problemu u nas przynajmniej do tej pory nie było, nie licząc tego debila sprawującego pieczę nad tą dziedziną obecnie.
  • Odpowiedz
wyłącznie elektryczne samochody w salonach po 2025 roku!


@unknown_stranger: Koszt takiego samochodu co najmniej 100 000 zł, koszt przejechanie 100 km - 500 zł. Lewaki-cwaniaki zacierają ręce. Sram na taką ekologię.

Ziemia jest planetą ludzi. Wygoda ludzi na pierwszym miejscu, a dopiero potem drzewka i kwiatki.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę jakość i skład gatunkowy lasów. Taka posadzona przez człowieka sosnowa plantacja desek jest z punktu widzenia przyrodniczego niewiele warta, niestety.

@bm89: Jak tych drzewek i kwiatków zabraknie to dopiero będziesz miał wygodę.
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: W sprawie wycinki lasów ktoś Ci już odpowiedział. Piszesz że w wielu europejskich miastach jest zakaz wjazdu dla starych samochodów. Czy to ma rację bytu w Polsce? Nie sądzę. Średni wiek samochodu w Europie na rok 2016 wyniósł 9,75 (co ciekawe, w 2006 roku był niższy o ponad rok). Średni wiek samochodu w Polsce to około 15 lat, z czego 16 milionów samochodów ma więcej niż 10 lat. Źródło
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Na raka, którego powoduje np. GMO?

@Damasweger: Ja nie mówię, żeby całkowicie zrezygnować z ochrony środowiska, tylko żeby na pierwszym miejscu stawiać ludzi. Przykładowo jak przez miasto #!$%@?ą 24/7 tiry, hałasują, powodują korki, stwarzają zagrożenie i niszczą miejskie drogi, to trzeba wybudować obwodnicę i #!$%@?, że tam gdzie chce się ją wybudować ma gniazdo jakiś robaczek czy ptaszek. Ja sam jestem za ochroną środowiska, ale nie można
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: prawda, warto dodać że LP to chyba jedyna państwowa spółka która nie dość że nie generuje strat to przynosi duże zyski, nie licząc januszy i ich dzikich wysypisk to nasze lasy są przepiękne i dobrze zagospodarowane
  • Odpowiedz