Wpis z mikrobloga

@frems: @brmstufldigart: Próba napięciowa stacji, pierwszy raz na tych elementach było napięcie i w programie prób, a także w specjalnych instrukcjach są zawarte wytyczne co musi być wykonane podczas prób napięciowych. Między innymi trzeba sprawdzić jak zachowają się odłączniki otwierane i zamykane pod napięciem. Sterowanie było przez dyżurnego w nastawni stacji, ja tylko obserwowałem te elementy, które były sterowane. A sterowane po nocy, bo tak akurat wyszło zgodnie z programem
  • Odpowiedz
@frems: silniki są bardzo małej mocy, ok 400W. A producent i projektant musieli zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Ja tylko sprawdzałem czy działa dobrze.
  • Odpowiedz
Fajnie się te odłączniki otwierają (jakiej firmy są te z filmiku, ABB?). Na 110 kV najczęściej widziałem odłączniki dwukolumnowe poziomo obrotowe (bodajże SGF). W tych z filmiku lepiej widać z dalszych odległości, że odłącznik jest otwarty. Jaki ogólnie mieliście zakres prac? Budowa całej nowej stacji 400 kV jako jedna firma czy robicie określone roboty jako podwykonawca?
  • Odpowiedz