Wpis z mikrobloga

Trwają poszukiwania nowego kasku, górna granica to 1k.
Nie ukrywam, że ten najzwyczajniej zajebiście mi się podoba: HJC IS-17 ARMADA
Nurtują mnie natomiast rozbieżne opinie na temat poziomu hałasu podczas jazdy i pękania szybki/zatrzasków, miał ktoś z was z nim do czynienia?
prędkości przelotowe zazwyczaj oscylują w okolicach 120km/h
ew. inny kask z podobnej półki cenowej z wstawkami w kolorze czarny+oliwka?
pinlock mogę dokupić w drugim okrążeniu
#motocykle
Cruel - Trwają poszukiwania nowego kasku, górna granica to 1k.
Nie ukrywam, że ten n...

źródło: comment_JLwjpKAPZ6sM8YCOc49EjRmn5Ar7PO3q.jpg

Pobierz
  • 26
pękania szybki/zatrzasków, miał ktoś z was z nim do czynienia?


@Cruel: tak. ostatnio mi po prostu pękło domykanie szybki (ten plastik na środku szyby) -.- Oczywiście nie da się kupić tego osobno i musiałem nową kupić...
Co prawda ja mam FG 17 ale to jest prawie identyczny kask
@Cruel: Mam Is 17. Na dłuższe trasy głośny, ale to rozwiązują zatyczki. Brak miejsc na głośniki od interkomu i akurat u mnie, nieważne jak założę głośniki to zawsze w końcu zaczynają uwierać. Jak na razie z szybą wszystko ok. Nie chce się rozbić i ciągle jest tak samo ciasny jak na początku. Wentylacja jest, ale nie mam porównania więc się nie wypowiem.
@Cruel
@gerard-kowalski

Mi pękl jeden zatrzask od szyby (ten boczny) bo stuklem w otwartą szybkę przypadkiem ;( nie próbowałem nic z tym zrobić, ale pewnie się nie da i tak. Nie mogę jej po prostu do końca otworzyć (tzn mogę ale wtedy wypada jedna strona kasku).
@Cruel Za 1099 dostaniesz AGV K-5, np. tutaj

A to jest zupełnie inna klasa kasku od tego HJC - skorupa z kompozytu węglowo-szklanego. Do tego blenda i zapięcie DD. Po prostu bajka za połowę ceny Shoei GT-Aira.
@11mariom: @brick: @gerard-kowalski: u mnie największym bólem jest to, że całe ubranie na motocykl w ciągu dnia leży w bagażniku służbowego samochodu i jak bym nie zapakował to w ciągu dnia kask dostaje straszny łomot :/
@kasin: żona nie zabije, jeżeli się nie dowie ;)
@11mariom: niestety montaż siatek nie wchodzi w grę, do tej pory najlepiej spisuje się składany koszyk, ale i tak kask robi sobie po nim głośne wycieczki. jak kupię nowy kask to chyba gazetami wypcham ten koszyk, albo przełamię lenistwo i zacznę go wkładać do kufra :D