Wpis z mikrobloga

@bocznica: nie chodzi mi tutaj o gotowy przepis na spersonalizowanie tylko jakieś protipy. Np. wczoraj ogarnałem, że można sobie zrobić aliasy i zrobiłem dwa na włączenie i wyłączenie widoczności ukrytych plików. O takie tipy mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MemoryStick: usypiaj komputer, a nie wyłączaj, macos bardzo dobrze sobie z tym radzi. osobiscie też polecam czasem wyłączać apkę z paska prawym klikiem, przy moich 8gb ramu czasem potrafi się zawalić i wtedy zwalania, a jak wyłączę coś czego długo nie używam jest okej. przykładowo prawie cały pakiet adobe jest tak skonfigurowany, że po wyłączeniu jego część zostaje w ramie i potrafi trochę zwolnić kompa.
@rybak17: Używam VOX'a, fajny player :) Dla NTFS mam tylko odczyt, nie mogę nic zapisać z partycji Windowsa. Ale np. z Windy już nie poprzeglądam sobie pilków Maca bo w ogóle nie widzi takiej partycji.
@MemoryStick: teoretycznie mac ma pełne wsparcie ntfs, ale podobno niestabilne. Kwesta jednego wpisu w /etc/fstab. Nagrywam sobie tak rzeczy na dysk do telewizora, bo jak ten dysk zjebię to i tak mam wszystko w archiwum w razie czego. Ano mac jest świetny do używania na co dzień.