Wpis z mikrobloga

#bitcoin 1300 #urus.
Rok temu był po 500 USD.

Znajomy zarobił tak ok. 100,000 zł inwestując 20,000 (2 lata temu było ~160 usd)

A wy co, dalej jakieś tak śmieszne akcje giełdowe i inne gówno #inwestycje z stopą zwrotu 5%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

p.s. Bitcoin można kupić/sprzedać w kantorach internetowych ale lepiej poznać osoby np z localbitcoins najpierw przez portal handlując małymi kwotami, a z czasem już prywatnie (i anonimowe, np. odnośnie ryzyka kradzieży) lub ze znajomymi z klubów konferencji bitcoin i #ancap
  • 14
@n_____S: zamienia na fiat gdy potrzebuje wydać, większość woli trzymać w BTC, zresztą na fizyczny wallet więc nie da się ukraść ani zhackować - i jest równowartość 100,000 zł w kieszeni spodni :)

Mógłby oczywiście zamienić wszystko na fiat, ale wierzy że na dłuższą metę będzie szło raczej do góry.
(Na jego miejscy innym bym polecał strategię iż jak kupisz i się np podwoi, to sprzedać z połowę i grać pozostałą
@n_____S: zawsze tak ludzie mówią, co 2-3 lata że mogli kupić 2-3 lata temu, od jakichś 8 lat xdd

Kup teraz trochę, myślę że zobaczymy jeszcze 10,000 USD (a za naszego życia pewnie i 100K)
Jak spadnie to dokup więcej.
Ja tak polecam. Oczywiście nie kupuj więcej niż możesz zaryzykować.
I jakby spadało kiedyś to nie sprzedawaj na dołku jak początkujący "kupić drogo sprzedać tanio" :)
@n_____S: Jeśli mam odłożone na emeryturę w akcjach/indeksach/obligacjach/reit, to mam kapitał w rękach czy wirtualnie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie uznaję wyższości papierku nad czymkolwiek innym.
Znajomy zarobił tak ok. 100,000 zł inwestując 20,000 (2 lata temu było ~160 usd)

zamienia na fiat gdy potrzebuje wydać, większość woli trzymać w BTC, zresztą na fizyczny wallet więc nie da się ukraść ani zhackować - i jest równowartość 100,000 zł w kieszeni spodni :)


@decentralizacja:
Nie jest więc to prawdą, że zarobił 100 000 zł bo przecież nie trzyma tej wstrętnej waluty fiat.
Jakby sprzedał i miał całość w