Wpis z mikrobloga

Tak naprawdę na końcu pozostaje 10 graczy. Przy tak zbudowanym rynku niema praktycznie konkurencji, tak wielkie koncerny dogadują się bez najmniejszych problemów, dzielą miedzy siebie rynek i blokują go, nie wyrośnie już nic prócz tego, co jest.
Wolny rynek jest naturalnym i właściwym rozwiązaniem, niestety przy obecnym ukształtowaniu po prostu nie nie istnieje i istnieć nie może, korporacje są tak potężne, że będą blokowały każdą inicjatywę.

maxPL - Tak naprawdę na końcu pozostaje 10 graczy. Przy tak zbudowanym rynku niema pr...

źródło: comment_WeNdl1LcPDdVLW2gMEw2otin2CapYQdD.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiekszosc podkolorowana bo zmienia sie caly czas wlasnosc w tych spolkach. Np. Duracell w zeszlym roku oddzielil sie od p&g. Nestea jest dwa razy tez? Populizm troche.
  • Odpowiedz
Abstrahując od wpisu. Czy są jeszcze u nas czipsy ruffles? Jadłem za gowniaka, potem znikły i nigdy później ich już mi widziałem a grafika mi o nich przypomniała
  • Odpowiedz
@Kacper-M jesli masz na arenie paru duzych graczy a jeden z nich sie wylamie i ma w dupie pozostalych to wtedy reszta doraznie dogada sie zeby go udupic jesli zacznie im zagrazac. Wy serio nie macie pojecia jak funkcjonuje rozklad sil w makro skali?
  • Odpowiedz
@Albertucci: To jest jedynie teoria ludzi, którzy lubią spiski, szczególnie w Polsce, gdzie większość ludzi uważa duże firmy za bandę krętaczy, wszystkich. Dla polaka korporacja to zło wcielone, tak się jakoś głupio zakorzeniło.
Zaskakujące jest, że ludzie potrafią ocenić z góry wszystkich zarządzających jednocześnie nie poznawszy osobiście żadnego.
Ten nieprawdziwy obraz jest wynikiem medialnej nagonki, o uczciwych się nie mówi, bo po co, ale o krętaczu będzie się mówić miesiącami. Nawet jak takich będzie trzech w całej korporacji, to ludzie zaszufladkują wszystkich. To jest normalne i nienormalne zarazem.

Co do obrazka. Zwykła manipulacja, jak panowie wyżej zauważyli, większość marek nie istnieje na naszym rynku, każdy kto zobaczy grafikę, rzuci okiem, zauważy na szybciora kilka marek, które zna, zaplusuje wpis i jest szczęśliwy. Tak naprawdę, na naszym rynku, większość dostępnych z tej grafiki walczy o pozycje z rodzimymi
  • Odpowiedz
@Libertarianin_org: Regulacje które obecnie występują na rynku są najbardziej na rękę wszystkim silnym graczom. To nie "socjalizm" tylko kapitalizm kolesi, dzięki temu nikt ich nie wygryzie, nie mają dużej konkurencji, mają stabilny wzrost i zysk bo nikt z dnia na dzień nie otworzy fabryki traktorów które będą równie ekologiczne co John Deery itp.

Gdyby tak pewnego dnia zlikwidować wszystkie regulacje i wprowadzić ten w pełni wolny rynek to duże firmy
  • Odpowiedz