Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#warszawa #pracbaza #elektryka #teletechnika #projektowanie #autocad #automatyka

Witam,
mam ofertę pracy z #warszawa Mieszkam aktualnie w Polsce B (blisko od granicy XD). Proponują mi netto 3500 PLN (podstawa) na okresie próbnym (3 miesiące), po okresie próbnym jak wszystko będzie OK, to dojdą premie z projektów, czyli netto będzie około 4500-5000. Magister inżynier i 3 letnie doświadczenie w projektowaniu #elektryka #teletechnika oraz trochę na budowach.
Od prawie 1,5 roku projekt PB, PW jest w 80% moim zamysłem. Brak póki co jeszcze uprawnień budowlanych. W nowym biurze bardziej zajmować będę się #teletechnika i trochę projekty w #automatyka W tym ostatnim średnio się czuję, ale jakieś szkolenia będą podobno.
Na dzień dzisiejszy zarabiam z premiami blisko 3000 netto i zastanawiam się czy negocjować w nowym biurze kwotę do około 4000 netto ze względu na to, że koszty samego mieszkania wzrosną o minimum 1000 pln, a obniżać standardu życia nie zamierzam. (tak wiem standard życia z takimi zarobkami ;) ). Na rozmowie powiedziałem, że teraz zarabiam podobną kwotę co mi proponują, powiedzieli mi, że oni tak proponują ze względu na to, że trzeba się dotrzeć etc. etc. Tylko, że to Ja ryzykuję więcej (zmiana pracy, miejsce zamieszkania). Zależy mi na zmianie pracy, tylko że jak powiem w nowej pracy, że 3500 netto to za mało i chcę 4000 netto podstawy teraz, to obawiam się, iż powiedzą ELO nie to nie, a później wycofywać się z podanej przeze mnie kwoty to głupio, niemęsko i w perspektywie czasu stawia mnie to w złej pozycji.

Prosiłbym o wypowiedzenie się kogoś z branży. Jakieś rady. Nie znam rynku #warszawa ale dla mnie to trochę za mała podstawa netto na UoP.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Na rozmowie trzeba wyceniać siebie drogo. To kompletnie normalne (przynajmniej dla nas, inżynierów), że kandydat podaje sumę większą, niż ostatecznie gotowy jest zapłacić pracodawca. Jest wysoce nieprawdopodobne, żeby ktoś pokazał Ci drzwi tylko dlatego, że chciałeś negocjować.

Full disclosure: ja siedzę akurat w IT, ale myślę że w elektryce działa to podobnie.
@AnonimoweMirkoWyznania: próbowałbym 4k netto, masz główny argument relokacji - koszta, nie wynajmiesz zdalnie mieszkania, musisz przyjechać, wynająć hotel na te 2-3 dni, potem przeprowadzać się, wolne brać..
Chyba, że Ci bardzo zależy. Na miejscu będąc możesz szukać innej pracy - łatwiej wtedy podejrzewam. :)
Ale możesz też spróbowac ponegocjować i jak się nie zgodzą to przystać na te 3500. ;)
@bartez_94: Skończyłam automatykę na polibudzie jakieś dwa lata temu. Pracuję w branży od 3 lat, a na budowie od roku. Firma zajmuje się automatyką budynkową, myślę całkiem porządnych obiektów, jako podwykonawca u generalnego. Jestem w dziale uruchomień, więc moje wynagrodzenie jest nieco wyższe niż w dziale projektowym, a sama nie mam nawet 3,5k. Z tego co się orientuję, u konkurencji nie jest lepiej, chyba, że zatrudni Cię generalny wykonawca. Myślę branża