Wpis z mikrobloga

#rozliczeniapodatkowe #podatki #pit #podatki

Cześć!

Chciałbym się rozliczyć z podatku w Krakowie, na stałe zameldowany jestem gdzie indziej, ale tutaj mam meldunek czasowy.
Na PIT-11 który dostałem od pracodawcy mam swój adres zameldowania stałego, i teraz żeby rozliczyć się w Krakowie, muszę tylko wpisać adres US w Krakowie do swojego PITa czy jeszcze muszę donieść do US informację że się przeniosłem tutaj?

I jeszcze #krakow, do jakiego US należą Grzegórzki? Wydaje mi się że US Stare Miasto ale nie mogłem potweirdzić bo cały zeszły tydzień był u nich głuchy telefon.

Dzięki!
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli chcesz rozliczać się w Krakowie, to podaj pracodawcy do rozliczeń właściwy US w Krakowie.


@Blizbor: No OK, ale to rozumiem że już za rok 2016 będę musiał rozliczyć się w innym mieście (stałe zameldowanie i adres w PIT11) niż w Krakowie?
  • Odpowiedz
@Blizbor: @janek_kos:
Nieprawdą jest twierdzenie

Masz się rozliczyć z urzędem wpisanym w PIT-11 w polu 5


W PIT-37 masz obowiązek wpisać stan faktyczny; twoje aktualne miejsce zamieszkania dzisiaj (meldunek nie ma i nigdy nie miał przy Pitach znaczenia). Jeśli na PIT-11 jest wpisany inny adres niż twoje aktualne miejsce zamieszkania - olej to! Urzędy skarbowe (ten, do którego wyślesz zeznanie i ten, który dotyczący cię otrzymał PIT-11) same
  • Odpowiedz
@janek_kos:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/618657,kiedy-trzeba-poinformowac-fiskusa-o-zmianie-miejsca-zamieszkania.html odpowiadają tak:

Według ekspertów podatnicy nie muszą powiadamiać urzędu skarbowego ani o meldunku stałym, ani czasowym. Muszą jedynie podawać aktualny adres zamieszkania. I co istotne, w tym celu nie trzeba składać ZAP-3. Wystarczy miejsce zamieszkania podać przy okazji składanych formularzy w skarbówce.
  • Odpowiedz
  • 1
@janek_kos
Nie trzeba ZAP-3 wysyłać.
Wpisz po prostu aktualny adres zamieszkania.
Wyślij do urzędu właściwemu miejscu zamieszkania z 31 grudnia 2016.
  • Odpowiedz