Wpis z mikrobloga

Jak to teraz jest? Czy aby wyrobić dla świętego spokoju kartę wędkarską trzeba zdawać egzamin u leśnych dziadków w PZW czy coś uległo zmianie i można to zrobić w innym stowarzyszeniu zamiast wspierać beton? Karta oczywiście na wypadek połowów na wodach nienależących do złodziei z PZW.

#wedkarstwo #pzw
  • 13
@wysuszony: U mnie to wyglądało w ten sposób że udałem się do najbliższego koła wędkarskiego z zapytaniem o ową kartę. Usłyszałem że potrzebują zdjęcie, standardowe opłaty za wyrobienie, proszę tu wypisać formularz i proszę przyjść po odbiór za tydzień. Zapytałem więc co z egzaminem bo przecież chyba trzeba zweryfikować moją wiedzę? Odpowiedź była taka, tu cytuję "Panie a po co to komu, ważne żebyś się Pan nie skompromitował przy kontroli podczas
@Awkward_Tit: ale to w Twoim kole może tak jest wyjątkowo, a mi chodzi o Olsztyn tylko zapomniałem otagować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hrex: czyli trzeba zapłacić starym #!$%@? tylko dlatego że polskie prawo to gówno? Ja sram na "ich" gówniane wody które sobie zagarnęli, więc czemu trzeba zdawać u nich?
@wysuszony: myślę że oni mają kasę dopiero gdy zapłacisz za składkę członkowską i pewnie procent od sprzedanych uprawnień na wody nizinne/górskie. W moim kole jednak te stare dziadki, czy też stare #!$%@? tak jak ich nazywasz akurat się starają bo sam im pomagam zarybiać rok rocznie rzeki dziesiątkami tysięcy szczupaka, jazia, certy itd. U nas akurat problemem są członkowie(dosłownie) czyli emerytowane chu..je które walą w łeb każdą rybę bez wyjątku.
@Awkward_Tit: No cóż, to tylko się cieszyć że u Ciebie jest tak spoko, choć ja ogólnie jestem przeciwny PZW w obecnej formie. Brakuje jeszcze tylko PZG i karty grzybiarza w tym antyludzkim państwie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tak czy siak wiele jest przyczyn dla których chciałbym ominąć PZW, ale na chwilę obecną jedną z głównych są godziny otwarcia PZW w Olsztynie przeznaczone wyłącznie dla bezrobotnych (7:30-15:30, pn-pt).
@Awkward_Tit okresy ochronne są różne w każdym Okręgu, ba, na każdym zbiorniku mogą zostać ustalone odmienne.

Warto mieć wiedzę ale powinno to wynikać z chęci i zaangażowania a nie obowiązku narzucanego przez państwo. Ja się uczę pomimo tego że #!$%@? ten system wyzysku i nie podejdę do egzaminu ( ͡° ͜ʖ ͡°)