Wpis z mikrobloga

@szpongiel Peeling żeby nie nosić na twarzy martwego naskórka z ostatniego pół roku?
Pomadkę nawilżającą do ust żeby nie były wiecznie suche i brzydkie?
Żel pod prysznic bo mydło niszczy florę bakteryjną na całym ciele i sprawia że szybciej zaczyna się śmierdzieć bo bakterie mają się jak w niebie gdy nie ma naturalnych "dobrych" bakterii?
Krem do rąk bo patrz pomadka?
Odżywka do włosów bo patrz pomadka?
@truskawaa: owszem krem do twarzy to dobra rzecz. Zazwyczaj zastępuje mi go balsam po goleniu, który dobrze się w tej roli sprawdza i po prostu smaruję nim całą twarz (nawet jeśli akurat się nie goliłem).
@BarszczykZuszkami:

jesteś z tych co zawsze wyglądają tak samo

No nie robię makijażu, jeśli o to pytasz i tak uważam (zdaje się jak każdy), że makijaż to nie jest coś niezbędnego dla faceta.
Natomiast nie wyglądam tak samo, gdyż do sytuacji dobieram stosowany ubiór oraz ewentualnie dodatki no ale to przecież nie ma nic wspólnego z kosmetykami.
@MinnieMouse0:

Peeling żeby nie nosić na twarzy martwego naskórka z ostatniego pół roku?

Raczej zbędny, chyba że dla kogoś w okresie dojrzewania aby przeciwdziałać trądzikowi. Nartwy naskórek sam się złuszcza i zwykłe mycia wystarcza. Zresztą to nie wylinka jak u węża, żeby odłaził widocznymi płatami. Skoro nie widać różnicy, to niezbędny nie jest (a pisałem o rzeczach niezbędnych).

Pomadkę nawilżającą do ust żeby nie były wiecznie suche i brzydkie? 

Niech będzie,
@szpongiel Ok to wytłumaczę o co chodzi ze śmierdzeniem.
Ludzka skóra ma ph około 5,5
Dobry żel pod prysznic ma ph 5,5
Mydło ma ph 7-8
Kwasowe ph maturalne skóry jest dobre dla "dobrych" bakterii które są do niego przyzwyczajone, ale "złe" kwaśne ph zabija. Więc jeśli zzasadowisz swoją skórę to te drugie będą miały jak w niebie, namnożą się i będzie kiepsko.