Wpis z mikrobloga

Obecnie żyjemy w baardzo zacofanych czasach. Ludzie tworzą religię, która jest oczywistym kłamstwem i sposobem, na zarobek, oraz władzę nad naiwnym ludem. Słuchaj mnię, a pójdziesz do nieba...
Myślę że za 500 lat każda religia będzie nielegalna. Ludzie za 600 lat będą sie zastanawiać jakim cudem tak prymitywny człek żyjący w 2000 roku, który wierzy w bożków był w stanie tworzyć takie technologie, które pozwalały, na loty w kosmos...
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AldoRaine: bóg to wytłumaczenie zjawisk na które nie znamy odpowiedzi. Dlaczego słonce nie świeci na nas w nocy? Bo bóg słońca je gasi.
Skąd fale na morzu? To posejdon bóg oceanów. Itd itd
  • Odpowiedz
@Tomasztom: to zależy od koncepcji Boga. Deiści mają inne zdanie na ten temat niż to, co przytoczyłeś. Poza tym dzisiejsza koncepcja Boga odbiegła już od pierwotnego upatrywania w nim przyczyny prostych zjawisk. Ludzie po prostu chcą w coś wierzyć, bo zdają sobie sprawę z tego jak mało znaczą względem ogromu świata. Bóg daje im komfort psychiczny ;)
  • Odpowiedz
@Aokx: brak świadomości, kaput, dead, finito.
Jesteśmy zbyt zakochani w nas samych, i dlatego nigdy nie uwierzymy w to że może nas nie być. Samo myślenie o tym że mnie poprostu nie ma, powoduje error i zwarcie.
  • Odpowiedz
@Tomasztom:

Ogólnie zauważyłem, że ludzie inteligentni częściej są niewierzący.

Biorąc pod uwagę najwybitniejszych naukowców ostatnich dwóch stuleci to jest dokładnie odwrotnie
  • Odpowiedz
@Tomasztom: Jak chcesz się dowiedzieć jak będzie wyglądała ziemia za miliard lat to weź sobie zagraj w Torment: Tides of Numenera. Nie kłamią tam! Tak będzie.
  • Odpowiedz