Wpis z mikrobloga

Obecnie żyjemy w baardzo zacofanych czasach. Ludzie tworzą religię, która jest oczywistym kłamstwem i sposobem, na zarobek, oraz władzę nad naiwnym ludem. Słuchaj mnię, a pójdziesz do nieba...
Myślę że za 500 lat każda religia będzie nielegalna. Ludzie za 600 lat będą sie zastanawiać jakim cudem tak prymitywny człek żyjący w 2000 roku, który wierzy w bożków był w stanie tworzyć takie technologie, które pozwalały, na loty w kosmos...
  • 87
@dzeksondzekson: matki z dziećmi, młodzi ludzie, którzy jeżdżą na skateparku to są grupy społeczne, kościół jest instytucją, jakoś nie spotkałem się, żeby stowarzyszenie matek z dziećmi kupowało grunty pod prywatny żłobek po cenie w jakiej ci księża czy biskupi wykupują ziemię pod kościoły. Jeżeli twoi rodzice nie wychowywali cię w wierze katolickiej, a ochrzcili cię i wzięli ślub kościelny to popełnili grzech wobec kościoła, w rodzinach traktujących serio te wszystkie zasady,
@Palcem:

No popatrz, załóżmy popełnili grzech. To tak jakby... ludzie wg wiary ciągle grzeszyli. I będą grzeszyć. Tak jakby bycie wierzącym nie oznacza, że jesteś idealnym człowiekiem i to już jest każdego indywidualna sprawa jak często grzeszy i jak żyje swoim życiem.

To dlaczego fundusz kościelny powstał albo dlaczego kościoły [potrzebne źródło, Tobie zabrakło] dostają taniej ziemię pod kościoły, to skutek tego, że podczas wojny i za komuny dużo ziemi zostało
zamiast wchodzić w czyjeś życie i poglądy z butami. (...) ludzie jak Ty myślą że wiedzą więcej o moim życiu niż ja sam (...) Zdelegalizować, patrz jakie to groźne. (...) Co Ty się tak martwisz mną? Martw się sobą (...) skoro tak bardzo obchodzi ich życie innych ludzi i ich wolność.


@dzeksondzekson: syndrom oblężonej twierdzy motzno... Dookoła się czają wredni ateiści, którzy chcą Ci odebrać Boga... Czy ja w megafonem przychodzę
@dziaru: Ale wiesz o tym, żeby podważyć moją wiarę to musiałbyś dać jakiś argument a nie ad personam? Chyba zapominasz, że to że piszę o sobie, nie znaczy że możesz wykorzystywać to przeciwko mnie, bo ja tylko pokazuje coś na swoim przykładzie bo nie mam lepszych pod ręką.

Dyskusja polega na wymianie poglądów, np Ty piszesz co uważa nauka ja co Biblia. Zamiast tego próbujesz stosować jakieś idiotyczne argumenty z długopisem,
Ale kościół miał duży udział i chyba nikt tego nie neguje.


@bluberr: kościół przez 600 lat w badania samej astronomii zainwestował więcej pieniędzy niż jakakolwiek instytucja w historii, a mozliwe, ze więcej niż wszelkie instytucje razem wzięte.

J. L. Heilborn, The Sun in the Church: Cathedrals as Solar Observations, Cambridge 1999, s. 3.
Wykres pochodzi z artykułu: Religion and Science in the United States - nie dotyczy wiec całej populacji, tylko Stanów Zjednoczonych, poza tym w ciekawy sposób definiuje "naukowca": "who are members of the American Association for the Advancement of Science".


@saracenxc: cii, jak ateista #!$%@? samą naukę, żeby pokazać jak bardzo ateizm wspiera naukę, to nie wolno o tym mówić XD