Wpis z mikrobloga

@coma24: nie, to była przejściowa praca, teraz pracuję w zawodzie :) poza tym żeby pracować przy detalingu nie można mieć dwóch lewych rączek, bo czasami przyjeżdżają auta po pół miliona zł i jak spieprzysz coś przy lakierze albo tapicerce to nie będzie ciekawie. Zarobki też chyba lepsze niż mechanika.
@Wsciekle_piesci_meza: @gdziemojimbuspiatka: takie coś skleciłem

Rękawica do mycia mikrofibra z Ali lub najtańsza w PL z mikrofibry/wełny 15zł
https://www.aliexpress.com/item/Double-Side-80-Polyester-20-Polyamide-Plush-Terry-Microfiber-Dust-Remove-Mitt-Auto-Care-Detailing-Cleaning/32659282294.html

Dwa wiadra (jedno na wodę z szamponem, drugie do płukania rękawicy z samą wodą) ~20zł (kiedyś były tanie w Kauflandzie za grosze, ale troszkę małe).

Szampon UNIQUE Poseidon 1l / RISE & SHINE Big Apple 1l albo Shiny Garege Sleek Premium Shampoo ~ 29zł

Ręcznik do osuszania typu fluffy ok 35zł
@Paviarotti
Ja dodam od siebie, że do deironizacji lepiej nada się Alu-Teufel zielony, bo ma bardziej żelową konsystencję. Cena podobna
Chyba, że ktoś ma więcej $ to wtedy zwykły Vampire
Z Quick Detailerów szczerze polecam Sonax Brilliant Shine jak ktoś jest bardziej oszczędny i nie kupi ADBL
@Johny3: Tugi zielonej wypsułem już kilka litrów, ale ona jest już do zadbanych felg do codziennej pielęgnacji. Powłok ochronnych w postaci wosków czy innych absolutnie nie rusza i fajnie domywa przy czym faktycznie długo leży. Bardzo ją lubię, szkoda, że trochę podrożała. Ale to produkt do felg, do lakieru się nie nada.

BSD też jest świetne, ale aplikacja sporo żmudniejsza, trzeba delikatną mgiełkę i jakoś się wtedy dociera. W porównaniu do
@Wsciekle_piesci_meza: t&g da radę, jest bezpieczny dla szyb i lakieru, byle nie zostawiać go do wyschnięcia na pełnym słońcu. Można jeszcze przeglinkować i będzie pięknie.

@Johny3: kurde właśnie najbardziej poza aplikacją w sonaxie mnie wkurzało, że daje słaby efekt wizualny, jakoś nie ma tego szału jak przy typowych qd.