Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wierzycie, że pozytywnym nastawieniem, byciem dobrym dla przypadkowych ludzi przyciągamy niespodziewane prezenty od losu? Np. przypadkowe spotkanie, zapadniemy komus w pamięć i to jakoś pozytywnie wpłynie na nasze życie? Bycie miłym dla zmęczonej kasjerki, wielokrotnie widziałam jak to potrafi poprawić im humor w tej monotonnej i smętnej pracy. Nie mówię o byciu sztucznym tylko o byciu bardziej otwartym i uważnym na innych ludzi. Uważam, że jednno z sensowniejszych zajęć w życiu to poprawianie nastroju innym. Zapalanie małych ognisk radości - to może kogoś odmienić i potem wpłynąć jeszcze na kogoś innego... Szkoda, że tyle mamy na głowach, że z tego zmęczenia trudno nam to praktykować. Niemniej warto. Radość jest zaraźliwa. :) #feels #zycie #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wierzę w to. Z prostej przyczyny. Ponad 20 lat byłem dobry, otwarty i uśmiechnięty na ludzi. Zawsze jednak wcześniej, czy później przyciągało to na mnie los, ale zły, a nie dobry. Nie wspominając już o tym, że niektórzy ludzie potrafią kogoś takiego potraktować jak śmiecia.
Np. stoisz sobie na kasie. Uśmiechasz się i jesteś przyjaźnie nastawiony. Co z tego, skoro za chwile burak i tak zrobi ci awanturę, bo
@Irie_
@BlackDave
@Asterling
@Daroo1
Wedlug mnie karma istnieje. Jakis czas temu dostalem do karty graficznej klucz do nowej gry (wartosc ok. 100zl) i chcialem ja sprzedac, zawsze 100zl do przodu, ale znajomy nalegal zebym mu przekazal bo nie ma teraz pieniedzy na ta gre, wiec po namyslach przekazalem za darmo 100zl. Kilka dni pozniej w lotto trafilem 180zl ( ͜͡ʖ ͡€)
Takze cos jest i karma istnieje. Mialem
@Asterling
@Marcinowy
@Linds
Jakiś czas temu byłem w Białymstoku, po skończonym posiłku w lokalnej pizzerii zostawiłem niewielki napiwek dla barmana, ot miałem dobry humor. Tego samego dnia jak leciałem po flaszkę pod wieczór do lidla natrafiłem na używane Altusy w dobrym stanie z wystawy garażowej i to w dodatku za darmo. Teraz tylko czekam aż mi przyślą z fabryki tonsila zregenerowane głośniki niskotonowe. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Linds Oczywiście, że życie nie jest różowe, ale nie uważam, że dorosłość ma oznaczać nieufne/ i lub wrogie nastawienie do ludzi, to prowadzi imo do zgorzknienia ;)
Mnie nie zniechęcają ludzie, którzy nie potrafią przyjąć pozytywnej energii :)