Wpis z mikrobloga

W 2019 roku nie wygra PiS? Sondaż ujawnia ważny trend

> Okazuje się bowiem, że zdaniem ankietowanych zwycięstwo opozycji w najbliższych wyborach przyniósłby wyłącznie sojusz – głos na koalicję PO/.Nowoczesna/PSL jest gotowych oddać 36 proc. badanych. 23,8 procent respondentów jest zdania, że po najbliższych wyborach PiS straci władzę, ale nie przejmie jej żadne z istniejących obecnie ugrupowań. Według ankietowanych, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przejście władzy w ręce nowo powstałej partii opozycyjnej.


> Na Prawo i Sprawiedliwości swój głos w kolejnych wyborach chciałoby oddać 22,9 procent badanych. Wielu Polaków nie ma w tym momencie ustalonych preferencji na najbliższe wybory – niezdecydowanych jest 17,3 proc. respondentów. Okazuje się, że największą wiarę w powstanie oraz sukces nowej formacji mają ludzie młodzi – aż 42 proc. spośród badanych w wieku 18-24 lata wskazało taki scenariusz jako najbardziej prawdopodobny. Z kolei tylko 4 proc. osób w tej grupie wiekowej wierzy w zwycięstwo PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma najwięcej sympatyków wśród osób w wieku 25-29 lat.

serio? PIS ma taki elektorat wśród mlodych osób? ja nie wiem,naprawdę co do #!$%@?
#polityka #neuropa #4konserwy #sondaz
  • 15
Mam znajomych takich w realu. I calkiem na serio mowia ze demokracja #!$%@?, sady #!$%@?, byle 500+, dumni patrioci i krzyczec na imigrantow, to im wystarczy (oczywiscie tak im sie wydaje).


@Haqim: Takie Seby z working class?
@Strain: Nie, inżynierowie zarabiający ~10k brutto średnio, skończone studia, praca w lotnictwie. Chociaz przedzial wiekowy bym przesunal na gdzies 25-35 lat.