Wpis z mikrobloga

@somebody: Dla mnie też to było zaskoczeniem :D Zamawiając Prusę miałem tylko nadzieję, że nie będzie dużo gorsza od Zortraxa. Okazało się, że nie dość, że nie jest gorsza, to drukuje na całkiem podobnym poziomie (a czasami nawet lepiej - ale to już tylko dzięki temu, że ma się duuuużo większy wpływ na parametry druku).
  • Odpowiedz
@worldmaster: Zortrax jest dobrą drukarką, ale mają swoje zamknięte oprogramowanie, w którym możesz sobie ustawić tylko kilka opcji. A jak druk wychodzi słabo, to nie masz już na to żadnego wpływu. Z kolei drukując na Prusie masz wpływ na wszystko, więc można łatwo dopieścić parametry pod każdy wydruk :)
  • Odpowiedz
@amisobad: Fajnie, że udało mi się Ciebie rozśmieszyć :) Mam nadzieję, że ten dobry humor będzie Ci dopisywał do końca dnia :)

A tak na serio - generalnie masz trochę racji, ale akurat w przypadku porównywania prusy do zortraxa taki test ma sens. Dlaczego? Bo z zortraxa zwyczajnie już więcej wycisnąć się nie da. Te druk był zrobiony na najlepszych ustawieniach, jakie można zrobić na zortraxie. I lipa! Prusa, mimo
  • Odpowiedz
@LukaszW: Czekam na podobny test tylko z 3dbenchy :) Jestem ciekaw jak wypadną obie drukarki w stosunku do mojego statku :) Wydruk z Zotrax można rozpoznać po mało gładkiej dolnej powierzchni wydruku ( uroki drukowania na raft).
Warstwa 0.09 mm?
  • Odpowiedz
@FlameRunner: Raczej sprawna (a paski regularnie naciągane co 500h druku). Generalnie wydruki wychodzą ok. Pierwsza warstwa wchodzi tak słabo tylko na małych obiektach. Przy większych modelach (tzn. z większą płaszczyzną pierwszej warstwy) jest dużo lepiej.

Przy druku z ABS wentylator na 100%?
  • Odpowiedz