Wpis z mikrobloga

#wiara #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo

Jezus nie przyszedł dla jaj!

Drodzy katolicy Jezus żyje. Proszę opamiętajcie się. Jaki jest sens adorowania kawałka drewna przy grobie rzekomego Jezusa skoro żyje i zmartwychwstał 2000 lat temu?

3 Ten [Syn], który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty2, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. 4 On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię3.

19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie,ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

"Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie". ( J 4,24 )

Bóg jest Duchem, nie wolno Mu oddawać czci jako Bogu utajonemu w jakiejś fizycznej postaci. Jest to formą bałwochwalstwa.

Bóg mówi, żeby nie czynić podobizny, i nie chodzi Mu tylko o podobiznę bożków i bałwanów. Chodzi też o Jego"podobiznę":
"Z kim więc porównacie Boga i jakie podobieństwo mu przeciwstawicie? Czy bałwana, którego ulał rzemieślnik, a złotnik powlókł złotem i przylutował srebrne łańcuszki?" ( Iz 40,18 )
tylko_prawda - #wiara #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo

Jezus nie przyszedł dl...
  • 3
@tylko_prawda:
Katolicy nie oddają czci krzyżowi jako kawałkowi drewna tylko jako miejscu śmierci Jezusa. Liczy się tylko osoba która na nim wisiała. Jest więc symbolem śmierci i odkupienia. W świętach wielkanocnych nie chodzi o to by świętować śmierć Jezusa ale jego zwycięstwo nad śmiercią, które bez niej nie było by możliwe.

Jeśli chodzi o tworzenie wizerunków, to ten temat był tyle razy poruszany, wiec nie wiem jak można atakować katolików bez
@SadystycznaPieczara: Akurat Jezus sam powiedział, że przyszedł prawo wypełnić więc co do tworzenia figur i kłanianiu się im nic się nie zmieniło.

W liście do Rzymian czytamy:

Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego