Wpis z mikrobloga

@Mis__Koralgoll:
Miałem ten problem z fuse claptonem, poradziłem paroma prostymi krokami:

#1 Wygrzej grzałki do czerwoności - jak ci się wydaje, że już to jeszcze parę razy.
#2 Grzałki muszą sie rozspalac od środka i symetrycznie.
#3 Waty nie żałować, lecz tyle aby miało delikatny luz gdy pociągniesz na boki - trzeba wprawy
#4 Wypal watę - nalej soczku i podmuchaj przy zapłonie (nie będzie tego głupiego smaku waty)
#5 Miłego
@Mis__Koralgoll: no to umyj, wysusz i pewnie pomoże. Wiesz o tym, że to zmywa stary, wygrzany popiół, usuwa potencjalnie niebezpieczne związki chromu, poprawia żywotność buildu i ogólnie jest wskazane? Niektórzy wręcz czyszczą starą szczotką do zębów i nie umierają.
@Mis__Koralgoll: mozna, tylko wyplucz je bardzo dokladnie. imo troche za duzo wrapow - grzalka powinna byc odrobine szersza niz sloty airflow; tutaj masz potwora jak pod rda. + kwestia waty. jak ktos pisal - zrob rolke, lepiej wypelnia grzalki, lepiej transportuje lq.
@vgf_: @Waspin: teraz w pracy na szybko to rozkręciłem i umyłem i wrzuciłem watę z płatka higiencznego i czuć trochę mniej po wyczyszczeniu i gęsto upchanej wacie. Wydaje mi się że powinienem bardziej tą grzałkę wypalić i to nad gazem bo jak robię to na modzie to ona ogromnie się nagrzewa razem z całym modem aż.
modzie to ona ogromnie się nagrzewa razem z całym modem aż.


@Mis__Koralgoll: Zmniejsz grzałkę np. 8 wrapów na 2,5mm z drutu 0,5mm, przy większych grzałkach np. fused clapton strasznie się grzeje.

A żeby co chwilę nie zalewać polecam:
@Mis__Koralgoll: nie opalaj grzałek nad gazem. zostawisz cienką powłokę na drucie, smak będzie jeszcze bardziej #!$%@?. nad gazem opalało się mesh, właśnie w celu pozostawienia cienkiej powłoki izolującej od grzałki. :-P