Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie może dlaczego jest tak że cały czas czuje smak metalu? Na początku było wszystko dobrze i po kilku razach kiedy zmieniłem grzałki po kilku chmurach pojawia się metal, wszystkiego już próbowałem, wyżej i niżej i większe i mniejsze grzałki i ciągle jest to samo.
#epapierosy #epapieros
Mis__Koralgoll - Czy ktoś wie może dlaczego jest tak że cały czas czuje smak metalu? ...

źródło: comment_IrfgqfIqdVgZzKrq3osFKPxzgyn31deo.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mis__Koralgoll: no to umyj, wysusz i pewnie pomoże. Wiesz o tym, że to zmywa stary, wygrzany popiół, usuwa potencjalnie niebezpieczne związki chromu, poprawia żywotność buildu i ogólnie jest wskazane? Niektórzy wręcz czyszczą starą szczotką do zębów i nie umierają.
  • Odpowiedz
@Mis__Koralgoll: mozna, tylko wyplucz je bardzo dokladnie. imo troche za duzo wrapow - grzalka powinna byc odrobine szersza niz sloty airflow; tutaj masz potwora jak pod rda. + kwestia waty. jak ktos pisal - zrob rolke, lepiej wypelnia grzalki, lepiej transportuje lq.
  • Odpowiedz
@vgf_: @Waspin: teraz w pracy na szybko to rozkręciłem i umyłem i wrzuciłem watę z płatka higiencznego i czuć trochę mniej po wyczyszczeniu i gęsto upchanej wacie. Wydaje mi się że powinienem bardziej tą grzałkę wypalić i to nad gazem bo jak robię to na modzie to ona ogromnie się nagrzewa razem z całym modem aż.
  • Odpowiedz
modzie to ona ogromnie się nagrzewa razem z całym modem aż.


@Mis__Koralgoll: Zmniejsz grzałkę np. 8 wrapów na 2,5mm z drutu 0,5mm, przy większych grzałkach np. fused clapton strasznie się grzeje.

A żeby co chwilę nie zalewać polecam:
Viscop - > modzie to ona ogromnie się nagrzewa razem z całym modem aż.

@Mis__Koral...
  • Odpowiedz
@Mis__Koralgoll: nie opalaj grzałek nad gazem. zostawisz cienką powłokę na drucie, smak będzie jeszcze bardziej c-----y. nad gazem opalało się mesh, właśnie w celu pozostawienia cienkiej powłoki izolującej od grzałki. :-P
  • Odpowiedz