Wpis z mikrobloga

Czesc, mam taki problem z przednia przerzutka, ze podczas zrzucania z blatu od razu lancuch spada na 1 zebatke pomijajac 2. Kombinuje z napieciem linki i nic nie daje. Jak linka jest za luzno to strasznie szoruje wozek przerzutki, natomiast jak za bardzo napne to lancuch spada z korby :/ Jakies pomysly co moge jeszcze sprawdzic? Dodam ze do zmiany lancucha bylo wszystko w porzadku, jednak po wsadzeniu nowego troche ocieral na niektorych przlozeniach stad troche regulowalem barylkami, moze cos z manetka jest nie tak? Linka jest cala. Jutro rano jeszcze raz postaram sie wzystko wyregulowac #wykoptribanclub #rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poratujPan: zobacz dla pewności czy nie przekrzywiłeś prowadnicy łańcucha czy jest równolegle do łańcucha, mogło się tak stać przypadkiem przy zakładaniu łańcucha. (przerzutka przękręciła się lekko na mocowaniu)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tomeek linka prowadzona jest dobrze, co prawda zmienialem ja, ale to było kilka miesiecy temu a to o czym pisze dzieje sie od tygodnia po kombinacjach przy barylkach :/. No nic, jem sniadanie i zabieram sie za to
  • Odpowiedz
@elKoyote: @Tomeek: @mmichal: @Mortal84: no i dupa zbita, wina leży w mechanizmie klamki. Wymontowałem linkę i zauważyłem, że bez obciążenia, kiedy jest luźna zrzuca bieg o jeden. W momencie kiedy złapie w ręce linkę i naprężę ją zrzuca bieg z 3 od razu na 1. Z tego co czytam to Shimano nie produkuje części zamiennych do klamek więc pozostaje mi zakup nowej. Nawet nie
  • Odpowiedz
@Tomeek: odkręciłem linkę całkiem od przedniej przerzutki, poniżej zamieszczam filmik z tym jak ta przerzutka działa. Początkowo prezentuje jak działa bez obciążenia, czyli linka swobodnie wisi. Potem naciągam ją drugą ręką, dwa razy redukuje poprawnie a trzeci raz kiedy naciągnąłem ją mocniej redukuje z 3 na 1 :/ film
  • Odpowiedz
  • 0
@poratujPan sruba od ograniczenia maksymalnego wychylenia jest za mocno wkrecona i mocno napina Ci linkę, przerabialem ten temat, zamiast na 2 wali od razu na 1
  • Odpowiedz