Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś spyta was o definicję rosyjskiej propagandy, proszę tej osobie wysłać poniższego screena z tego znaleziska, który jest najbardziej zbitą pigułą tejże propagandy oraz sieci wzajemnych powiązań, które wykorzystują w celu promocji swoich kłamstw. Mały fragment screena przedstawia:

1. Kłamliwe znalezisko ze pl.sputniknews.com dodane przez propagatora pseudopartii "Zmiana", użytkownika @Kosiur_Zieminski_Piskorski_2017:
2. Znalezisko to kłamstwo i manipulacja, a sam prezes organizacji, o której mowa, wydał stosowne oświadczenie
3. Użytkownik @papier96:, który parę dni temu na podstawie cieni negował atak chemiczny w Syrii, dodał do powiązanych dwa linki, które rzekomo mają uwiarygadniać informację dodaną przez pl.sputniknews.com
4. Problem w tym, że portal globalresearch.ca to podszywająca się pod naukowe źródło foliarnia założona przez propagatora spisku 11 września. Taki zabieg łudząco zresztą przypomina portal geopolityka.org, który w rzeczywistości jest portalem sterowanym przez Piskorskiego i "Zmianę"
5. Drugi link dodany przez @papier96: to portal veteranstoday.com, czyli twórca tego fake newsa. Ten portal ma sprawiać wrażenie, że jest portalem zatroskanych o los ojczyzny amerykańskich weteranów. W rzeczywistości jednak to siedlisko rosyjskich i irańskich autorów, http://www.veteranstoday.com/staff-writers/

#ruskapropaganda #syria #ukraina #rosja #polityka #neuropa #4konserwy
Pobierz g.....k - Jeśli ktoś spyta was o definicję rosyjskiej propagandy, proszę tej osobie w...
źródło: comment_17AxXzNDGIOUvoIrbSOpbhn5lcyhSeHD.jpg
  • 15
@glosnik: No dobrze, ale w artykule ze sputnika są podane mniej więcej te same informacje co w linku, który mi podałeś, chyba że coś źle sobie przetłumaczyłem. Poza tym nie miałem zamiaru bronić rosyjskich kłamstw, chciałem tylko wiedzieć jakie kłamstwa są zawarte w tym artykule (dalej nie podałeś), bo skoro ty oskarżasz kogoś o kłamstwo, to ty powinieneś poprzeć swoje stanowisko dowodami, a nie oczekiwać, że adresat będzie szukał ich na
@szpichi : o ile sama relacja Sputnika jest w miarę rzetelna w porównaniu do Veteranstoday.com, to manipulacją jest sam fakt istnienia tego artykułu w danym kontekscie. To kolejna próba dyskredytacji Białych Helmow i Zachodu w kontekście ostatniego ataku chemicznego. Taka jest wyłączna rola tego artykułu, który między wierszami odsyła do info o ostatnim ataku i jeszcze wpycha ankietę "kto stoi za atakiem chemicznym", w której prowadzi USA.
Te artykuły z Veteranstoday.com albo