Wpis z mikrobloga

Czytam te wszystkie wysoko plusowane wpisy o Pisie i Smoleńsku i zastanawiam się skąd w Was tyle jadu? Czy to daniel tak wpływa na psychikę człowieka, czy może kompletny brak zastanowienia nad rzeczywistością i branie wszystkiego takiego jakie się wydaje i jak jest łatwiej?
Ja nigdy na PIS nie głosowałem, często staram się odbywać merytoryczne dyskusje na tematy programowe, w których jestem raczej ich przeciwnikiem (z powodów oczywistych), ale czy nikt z Was nie dopuszcza nawet 1% szans na to, że naprawdę był to zamach? Czy po prostu macie to kompletnie w dupie i nudzi Was takie gadanie, więc wolicie się z tego śmiać?

#smolensk #bekazpisu #4konserwy #neuropa
  • 19
  • Odpowiedz
skąd w Was tyle jadu?


@jasiekn: w nas jadu? Wlacz se przemowienie kaczynskiego czy dudy, zobacz okladki rzadowych gazetek itd... Czlowieku ogarnij sie.
  • Odpowiedz
@jasiekn: dzis juz jest za pozno ustalac czy to byl zamach czy nie byl. Poza tym jesli jakims cudem ktos bylby w stanie to udowodnic to co wtedy? Wypowiadamy wojne? Lepiej dac juz spokoj bo i tak nic z tego juz nie bedzie.
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele Czyli rozumiem, że jakby Ci córkę, czy matkę zgwałcili i zamordowali, ale prokuratura olała sprawę to machnałbyś reką i uznał, że "Lepiej dac juz spokoj bo i tak nic z tego juz nie bedzie." Ok - ja bym walczył do końca.
  • Odpowiedz
czy nikt z Was nie dopuszcza nawet 1% szans na to, że naprawdę był to zamach?


@jasiekn: Nie. Bo wbrew gęganiu przez 5 lat przyczyny katastrofy są doskonale wyjaśnione. Żadnej spójnej hipotezy "zamachu" nie ma. Koniec, kropka. Zapoznaj się z faktami i nie dawaj sobie wcisnać bzdur.

@PtactwaWiele: Nie jest "za późno", bo zostało to dokładnie ustalone.
  • Odpowiedz
@jasiekn: A jeśli nawet to był zamach, to co? Szabelka w dłoń i na ruskich? Bo członkowie partii rządzącej wyrażają się czasem z taką butą i jadem, wspominając o Smoleńsku, jakby byli pewni wygranej.
  • Odpowiedz
ale czy nikt z Was nie dopuszcza nawet 1% szans na to, że naprawdę był to zamach


@jasiekn: Nie bo nie może być to katastrofa w 99% i zamach w 1%. Nie dostarczono żadnego dowodu, a te które nimi rzekomo miały być były obalane bezlitośnie. Sama komisja nie wie w zasadzie co ma wierzyć: wybuch, sabotaż, celowe wprowadzanie w błąd itd.
  • Odpowiedz
@jasiekn: czyli rozumiem ze gdy w miejscu zamordowania twojej corki najpierw powstal budynek, nastepnie go zburzono, a pozniej wybudowano galerie handlowa to poszedlbys ogladac slady krwi bo moze gdzies sie znajda?
  • Odpowiedz
@Andreth Dokładnie zbadane bez dostępu do wraku etc? Serio? Rozumiem, że chodzi Ci o to, że to FR dokładnie wszystko zbadała i uznała, że nie ma podstaw do obaw?
  • Odpowiedz
@Andreth @PtactwaWiele : Łykacie wszystko jak pelikany, czy to Pisiaki z ich religijną wiarą w Jarosława, czy to Wy z podejściem odwrotnym. Zero krytycyzmu i zastanowienią się nad sprawą samemu, bo po co, wszystko ustalone, ktoś inny ustalił za nas i nie ma co głowy zajmować. #!$%@?, takim to się musi łatwo żyć.
  • Odpowiedz
ale czy nikt z Was nie dopuszcza nawet 1% szans na to, że naprawdę był to zamach?


@jasiekn: dopuszczam do siebie 1% szans na to, że ziemia jest płaska, bo w sumie tak mi podpowiada intuicja, ale jednak jest 99% szans, że moja intuicja jest w tym wypadku inwalidą.

Natomiast nie robię z tego religii, nie wymyślam coraz to nowych przeczących sobie hipotez, a to się dzieje właśnie ze Katastrofą
  • Odpowiedz
@jasiekn:

Dokładnie zbadane bez dostępu do wraku etc? Serio? Rozumiem, że chodzi Ci o to, że to FR dokładnie wszystko zbadała i uznała, że nie ma podstaw do obaw?

Polscy eksperci wszystko zbadali. I nie wykryli zamachu. Tutaj temat się po prostu kończy, ale oczywiście możesz zacząć nas wyzywać od pelikanów. ;)
  • Odpowiedz
Zero krytycyzmu i zastanowienią się nad sprawą samemu, bo po co, wszystko ustalone, ktoś inny ustalił za nas i nie ma co głowy zajmować.


@jasiekn: Niuniek, jakie masz kompetencje w dziedzinie fizyki i lotnictwa? Zerowe, prawda? Nie masz o tym bladego pojęcia. Otóż ja mam przynajmniej takie, że jestem w stanie ocenić cudze kompetencje, dorobek przedmiotowy i spójność logiczną wywodów. Ty, jak widać - nie. Bo gdybyś miał, wniosek mógłby
  • Odpowiedz
@jasiekn: kolego ale rozmawiamy kulturalnie to nie prowadz tutaj krucjaty polsko-polskiej.

Mi tez wydaje sie to dziwne ale eksperci stwierdzili wypadek. Wraku nie przebadano a na dzien dzisiejszy i tak nie ma to sensu. Trzeba uczcic pamiec zmarlych i zamknac temat. Nie ma mozliwosci na wprowadzenie nowych informacji do sledztwa. Trzeba sie z tym pogodzic nawet jesli uwazamy ze jest inaczej. Bo nic wiecej nie mozemy zrobić.
  • Odpowiedz
@Andreth "Niuniek"... znowu, wszystko co napisałeś to domysły i ataki personalne, ok kończe, bo serio nie ma to sensu.

@PtactwaWiele Właśnie wszystko to co napisałem, jest świadectwem tego, że jestem przeciwny takiej krucjacie, chciałbym, żeby ludzie myśleli za siebie i podchodzili tak samo krytycznie do wszystkich opcji politycznych. A to co widzę to wieczne insynuacje i przekrzykiwanie się kto jest głupszy i gorszy. Rozumiem, że przechodzi to w polityce, ale
  • Odpowiedz
@ajuto00: Dokładnie, trzymajmy się faktów. Szansa na to, że Ziemia jest płaska jest znacznie mniejsza niż jeden procent, latamy samolotami, mamy zdjęcia i masę łatwo dostępnych dowodów na to.
Szansa na to, że ewolucji nie ma, czy że dinozaurów nigdy nie było też jest znikoma, dowody są ogólno dostępne, nikt ich nie chowa.
A faktem jest, że FR nas ośmiesza traktując w taki sposób. Wyobraźcie sobie przez chwilę sytuację odwrotną,
  • Odpowiedz