Wpis z mikrobloga

Motomirki, które opony wybrać? Aktualnie miałem Michelin Primacy 2. Teraz skłaniam sie ku Uniroyalom, głownie z powodu ceny.
Jazda to 20km do pracy głownie ekspresówką + ok 600km trasy w miesiącu.
Ma ktoś te Uniroyale i może się wypowiedzieć?

Uniroyal Rainsport 3 - najtańsze, ale podobno dosyć miekkie i chyba głośne.za to na wodzie trzymają idealnie. I fajnie wyglądają. (#!$%@?, że są asymetryczne i połowa samochodu stoi na opak xD) 216zl
Dunlop Bluresponse - dobra ocena, podobno wyglądają balonowato xD 269zł
Pirelli P7 cinturato - Podobno dosyć twardo-plastikowe 233zł
Goodyear efficientgrip performance 269zł
Dunlop Sp Sportmaxx RT 269zł
Continental Conipremium Contact 2 289zł
Michelin Primacy 3 298zł

#motoryzacja #opony
hpiotrekh - Motomirki, które opony wybrać? Aktualnie miałem Michelin Primacy 2. Teraz...

źródło: comment_stuoLkcxUsNkgfLfTjEjJO3Pn9nVn4tP.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hpiotrekh: conti to gówno, pirelli docenisz na zakrętach. Na oznaczenie z naklejki patrz z przymrużeniem, bo testy robią producenci. Uniroyale są spoko, ale na zakrętach kiepsko się jeździ (za bardzo się gną). Ja brałbym P7 (mam, polecam)
  • Odpowiedz
  • 0
@ScaRRyMaN uniroyale znowu miękkie. U mamy były chyba pierwsze rainsporty na balonie80 i boki były bardzo miękkie. Na trasie i przy prędkościach do 200 to chyba lepiej sztywno
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Pirelli p7 miałem i nie polecam. W ogóle pirelli we wszystkich modelach spadło z jakością dramatycznie. Szybko murszeją, szybciutko się ścierają, ale zanim zdążysz je zetrzeć, to Ci pękną, jak mi po równo trzech latach od wyjechania na nich z salonu( z przerwami na okres zimowy ). W któryś czwartek pękła prawa, za 3 dni druga. Wyliczone jak w zegarku.
Może ktoś miał lepsze doświadczenia, ja niestety nie polecam.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: @killerpizza: no ja mam dwa letnich P7 (bez dopisków, sprawdziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), W Alfie od 2 lat, minimalne zużycie (przebiegi ~30-40kkm/rok) w Sportage od 4 i tylko przód jest trochę bardziej zużyty. Poza tym zapomniałeś o Nokianach, też się bdb spisują, dość twarde ale mniej niż pirelli
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: BF GOODRICH bardzo fajna marka opon. Miałem kiedyś ( co prawda zimówki ) i byłem cholernie zadowolony. Nie wiem, czy trafisz swój rozmiar, ale warto poszukać. Co do Nokiana - osobiście uważam, że przesadzone z ceną. Chyba że Twój rozmiar będzie w jakiejś rozsądnej.
  • Odpowiedz
@89neo: Wiem, ale przy goodyearach chyba nie widzialem zeby ktos na to narzekał tak jak w uniroyalach, więc stwierdziłem, że zwykłe wystarczą. Poza tym moją 136konną bestią i tak nie poszaleje xd
  • Odpowiedz