Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim spod tagu #mikromodlitwa które duszpasterstwo polecacie? Jestem na 5 roku więc nie wiem czy nie jestem za stara na jakieś akademickie. Szukam jakieś zmiany w swoim życiu, jestem trochę pogubiona, więc nie wiem czy to też nie jest przeszkoda, gdyż kiedyś czytałam ze duszpasterstwo to nie terapia i takie osoby out. Będę wdzięczna za pomoc. :) chodzi o #poznan
  • 18
@zarowka12:

a nie myślałeś, że wiara nie tylko nie przeszkadza cieszyć się życiem, ale pomaga żyć pełnią życia?


Nie napisałem nic o cieszeniu się życiem. Napisałem o oszukiwaniu siebie dziewczynie, która pisze że się gubi i chce uporządkować życie. Najlepszym według mnie sposobem jest pogodzenie się z faktem, że mityczny ziomek nie kieruje losami ludzi, że są odpowiedzialni za siebie, że o tym czy umrą najczęściej decyduje rachunek prawdopodobieństwa, a po
@lizzy_bennet: Polecam przejść się po prostu po paru i sprawdzić czy Tobie to pasuje pod kątem programu i ludzi. Ja tak zrobiłem, ale jednak najbardziej i największy wpływ miała na mnie wspólnota w Odnowie Duchu Świętym "Jerozolima" przy Dominikanach. Następnie formacja w Szkole Życia Chrześcijańskiego i poznaje tam osoby, które żyją tą wiarą. Każdy ma problemy. Pytanie czy sobie z nimi radzimy. Mi bardzo pomógł Bóg Żywy obecny w Duchu Świętym
@gwynebleid: oczywiście, że każdy jest odpowiedzialny za swój los. Kościół potępił https://pl.wikipedia.org/wiki/Predestynacja jako herezję i nie ma podstaw by sądzić, że mirabelka w nią wierzy. Natomiast przyjęcie że Bóg nie interesuje się jej losem albo że po śmierci nic nie ma w niczym jej nie pomoże. Sama Ci już z resztą napisała, że Twój pomysł nie działa w prawdziwym życiu.
Zgadzam się również, że potrzebne jest odrzucenie sztucznych i kłamliwych zasad
@lizzy_bennet: generalnie nie poleca się wstępowania do duszpasterstwa akademickiego na 5 roku. Duszpasterstwo studentów jest dla studentów. Być może w poznańskich duszpasterstwach akademickich są ludzie 25+ i jest to dopuszczane, ale zdrową zasadą jest że na 1-2 roku studenci wkręcają się w duszpasterstwo, na 2-3 działają, a na 4-5 przekazują wiedzę i doświadczenie i opuszczają wspólnotę. Trzeba szukać duszpasterstwa dedykowanego dla swojego wieku/stanu. Nie wiem jak jest w Poznaniu, ale może