Wpis z mikrobloga

#polska #policja Kumpel jechał na szkolenie, zatrzymała go policja i dostał mandat za brak uprawnień 500 zł.Dlaczego? Bo zrobił sobie korekcję laserową wzroku i teraz nie nosi okularów, a ma taki obowiązek wpisany w prawko. Dziękuję "pan" #policjant, drogi są bezpieczniejsze dzięki ludziom takim jak ty.
  • 72
  • Odpowiedz
@Drogomir: Nie mój klient, nic mi nie płaci to mogę gwarantować ;)

50 zł jest za brak dokumentu. On dokument miał, tylko to, że nie miał okularów sprawiało, że nie ma uprawnień i za to dostał mandat.
  • Odpowiedz
Mam w prawku wpisane 01.01 (okulary). Noszę też czasem soczewki, ale do auta unikam właśnie dlatego, że w przypadku kontroli mogę dostać mandat. Pytanie: co należy zrobić, by zmienić kategorię 01.01 na 01.06?
  • Odpowiedz
@Sebeq92: no ale przecież napisałem, że byłem przy takiej samej sytuacji (tylko z soczewkami) i mandat wynosił 50 zł, a nie 500. Nie wiem czy wiesz, ale jest trochę wykroczeń o bardzo szerokich widełkach (20 do 500 zł) i być może to jest jedno z nich.
  • Odpowiedz
@Sebeq92: w takim razie pozostaje kwestia tego, czy to faktycznie jest brak uprawnień. Szkoda że nie pamiętam z jakiego artykułu był tamten mandat na 50 zł - czy jest jakiś inny przepis, pod który można to podciągnąć, czy policjant dał jakiś całkiem z czapy. Tak czy inaczej wydaje mi się, że kolega OP czymś podpadł przy kontroli.
  • Odpowiedz
@Biszkopcik: to pytanie retoryczne, nawet ktoś kto pierwszy raz na oczy widzi osobę z soczewkami, to je zobaczy, jak się przyjrzy oku- to ciało obce, widać je, nawet jak jest całkiem przezroczyste (a zazwyczaj jest nawet podbarwione na niebiesko)
  • Odpowiedz