Wpis z mikrobloga

Po sieci krąży nowa, groźna, facebookowa zabawa pod nazwą "Biblia". Polega to na tym: bierzemy do ręki Biblię, otwieramy na dowolnej, losowej stronie i robimy wszystko, co jest tam napisane. Wygrywa ostatnia osoba, która trafi do więzienia.
#grajzwykopem
  • 70
  • Odpowiedz
10 przykazań jest jednak w Starym Testamencie

@durielek: Oczywiście. Dodatkowo przerobiono je porzucając przykazanie zakazujące sporządzania wizerunków Boga, a żeby liczba przykazań się zgadzała, to z przykazania o zakazie zaboru majątku bliźniego do oddzielnej pozycji wyłączono żonę (która w oryginale jest wymieniana gdzieś między namiotem a niewolnikiem).
Co nie zmienia faktu, że oprócz początkowych przykazań stricte religijnych pozostałe zostały w ten czy w inny sposób włączone w prawa lub normy
  • Odpowiedz
@Chrystus:

Zaraz po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. 30 Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. 31 On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę, gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała.

Ciekawe jak ja to mam teraz zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
ale wiesz że wraz z nowym testamentem stary jest jakby nieaktualny i postępować należy zgodnie z nauczaniem Chrystusa, czyli z tym co Bóg objawił w NT?


@Sekk: Ciekawe. Ewangelia wg Mateusza: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
  • Odpowiedz
  • 3
Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: «Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować».

@Chrystus: :|
  • Odpowiedz