Wpis z mikrobloga

Sprzedam mojego PicoUPS dla #raspberrypi
Jest to w pełni konfigurowalny moduł podtrzymujący zasilanie dla maliny nakładany w formie HAT (nakładka na gpio)

Używałem tego na Rpi3, ale obecnie potrzymanie bateryjne nie jest mi potrzebne.
Moduł pozwala na zaprogramowanie dowolnej ilości wariantów pracy jak w standardowym dużym UPS.
- wyłączenie systemu po utracie zasilania i jego braku przez określony w sek czas
- wyłączenie systemu jeśli malina będzie pracować na baterii i poziom naładowania baterii spadnie do określonego progu
- używać dowolnych baterii LiPo (sterowanie ładowanim, zarządzanie realizuje moduł ups+soft)
- dodatkowo ma wbudowany odbiornik IR

Dokumentacja dla tych co chcą sobie o tym poczytać:
http://pimodules.com/_pdf/_pico/UPS_PIco_BL_FSSD_V1.0.pdf
(w linku poniżej do sklepu jest krótki opis funkcji).

Sprzedaje komplecik (zachowałem całość opakowania z wszystkimi zworkami, buzerem którego nie wlutowałem).
Używane w Rpi3, sprawne, gwarancja rozruchowa 3 dni
Pomoc w konfiguracji sprowadza się max do wysłania mojego obrazu systemu w którym moduł działa i jest w pełni skonfigurowany - mogę zaoferować extra płatną zdalną konfigurację modułu (po prostu nie chcę tracić czasu dla totalnej "zielonki" która nie potrafi przepisać kilku komend w konsole z dokumentacji aby moduł sobie aktywować i ustawić pod siebie).

Korzystałem z tego kiedy RPi3 robił jeszcze jako serwer domticza+monitoring i odpowiednio musiał reagować w przypadku padu zasilania. Obecnie malina robi już tylko jako kodi+retropie więc mogę pozbyć się upsa.
http://www.pimodulescart.com/shop/item.aspx?itemid=15

Oryginalna bateria (widać na zdjęciu w dokumentacji) 40mAh jest już trochę napuchnięta (półtora roku pracy), ale wystarcza na podtrzymanie około 8min maliny przy odtwarzaniu filmu ze stream po ethenercie i około 15min podczas normalnej pracy jako serwerek lub działający sam kodi (bez odtwarzania filmu).
Oryginalnie działała według danych producenta (20-30 Minutes of Power Back-Up)

Można dokupić i wsadzić każdą 3,7V LiPo (1S) - o podobnych wielkościach z identycznymi wtyczkami widzę na allego za około 20-30zł.

Widziałem ludzi którzy wsadzali np. 4000mAh co pozwalało im na około 80min pracy bateryjnej (mnie jednak wystarczyła oryginalna - robiła zdjęcie, wysyłała to na maila, zamykała grzecznie system)

Sprzedam za 80zł + wysyłka (możliwy odbiór osobisty w Krakowie)
  • 3
@radekrad: producent zaleca LiPo i pewnie pod to jest zaprojektowana cała elektronika (sterowanie lądowaniem, podtrzymanie, etc). LiPo przede wszystkim dają większy prąd rozładowania i napięcie na nich spada podczas rozładowania mniej niż LiIon więc pewnie działać będzie ale cholera wie czy poprawnie :-)
25 zł na nową baterię to nie majątek, poza tym ta jeszcze działa choć trochę spuchła i osobiście bym ja wymienił.