Wpis z mikrobloga

Wytlumaczcie mi prosze dlaczego większość kobiet robiacych zakupy potrafi się przygotować do pakowania/ płacenia i idzie to szybko i sprawnie, a faceci nie???
Sytuacja z wczoraj - czas oczekiwania w kolejce jakieś 15 minut. Każda kobieta po rozpakowaniu zakupów na taśmę naszykowała sobie portfel/gotowke/karte i pakuje na bieżąco bo przypał pakować dopiero po zapłaceniu. Zaś KAŻDY facet po 15 minutach oczekiwania aby mógł zapłacić za zakupy nagle przypomina sobie, że musi spakować produkty, oczywiście wcześniej tego nie zrobi bo mu honor nie pozwala. Co z wami #niebieskiepaski jest nie tak?


#gorzkiezale #pdk ale trochę #takaprawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 46
@Hannahalla: u mnie akurat w większości odwrotnie, zwłaszcza jak kobieta z gówniakami( ͡° ͜ʖ ͡°) ale czepiasz się, jak Ci się spieszy, to sobie zamów przez neta zakupy, jak Ci szkoda tych 2 minut zanim sobie facet/babka zapakuje.
#!$%@?ą mnie tacy sapiący klienci w kolejce, ale sapią głównie wąsate Janusze. A to, że kod nie wchodzi, a to, że opakowanie rozerwane i trzeba wymienić, a to, że
@Hannahalla: dokladnie!
bo kobiety maja multitasking, a mezczyzni nie potrafia kilku rzeczy jednoczesnie.

kobieta:
- kasowanie produktów (wczesniej ulozone wedle kolejnosci pakowania) i jednoczesne pakowanie
-gdy widzisz że masz już co raz mniej, olewasz pakowanie, wyciągasz portfel płacisz (sorki, tu jest wywłaszczenie zadania)
-przesuwasz towar na lewą stronę (taką zatoczkę w kasie) i dopakowujesz resztę (powrót do zadania).
Do tego widzi, co sie dzieje dookola.

mezczyzna:
-kasowanie produktów
-facetrozgląda się dookoła
@Hannahalla: Ten post to zarzutka albo mieszkam w innej rzeczywistości. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z sytuacją w której facet czy kobieta czekał/a zamiast pakować zakupy. Za to często spotykam się z stypulacją gdy po skasowaniu wszystkich produktów kobieta płaci dopiero po zapakowaniu wszystkiego, gdy facet potrafi przerwać pakowanie i zapłacić by kasjerka mogła spokojnie wydać resztę lub zacząć kasować następnego klienta. Kilka razy widziałem też jak jakieś babsko blokowało kolejkę,
@Hannahalla: Gdy stoję przy kasie i zauważam, że za mną jest kobieta, najlepiej jeszcze gdy widać, że jej się bardzo spieszy, to wtedy chowam portfel do wewnętrznej kieszeni bluzy, następnie zapinam bluzę pod samą szyję, potem to samo robie z kurtką, nakładam rękawiczki, a gdy moje zakupy zaczynają być kasowane, to oglądam sobie portal ze śmisznymi obrazkami. Czasami pewnie wyglądam jak debil zakładając rękawiczki przy +35 stopniach, ale w ogóle się
@Hannahalla: dwie babki przed tobą w kolejce zapakowały zakupy, jeden facet nie zrobił tego. Wnioski:
-kobiety mają multitasking, faceci nie
Wysuwanie takich wniosków na podstawie badania na tak wąskiej grupie osób? Zatrważające.

W ogóle ten wpis łamie filozofie mirka, który twierdził że kobiety się nie spieszą, żeby nie okazywać zaangażowania, bo to je zniewala xD
@zottwisnia: Rozumiem że jako kobieta wychodzę raz do roku z kuchni jako prezent na urodziny i raz do roku stoję w kolejce do kasy i mam wtedy wielką okazję by zobaczyć zwierzęta w swoim naturalnym środowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KeramzytowyJELCZ nie zarzutka tak jest a na kasach samoobsługowych to jakiś horror zamiast ustawić torebkę na wieszakach i zeskanowany produkt ciach do torby to #!$%@? wszystko obok po czym myśli gdzie ma pieniądze bądź karte płaci i dopiero pakuje
kobieta:

- kasowanie produktów (wczesniej ulozone wedle kolejnosci pakowania) i jednoczesne pakowanie

-gdy widzisz że masz już co raz mniej, olewasz pakowanie, wyciągasz portfel płacisz (sorki, tu jest wywłaszczenie zadania)

-przesuwasz towar na lewą stronę (taką zatoczkę w kasie) i dopakowujesz resztę (powrót do zadania).

Do tego widzi, co sie dzieje dookola.


@agaja: jestem kobietą, bo dokładnie tak robię
Każda kobieta po rozpakowaniu zakupów na taśmę naszykowała sobie portfel/gotowke/karte i pakuje na bieżąco bo przypał pakować dopiero po zapłaceniu


@Hannahalla: owszem, w alternatywnej rzeczywistości xD