Wpis z mikrobloga

@elsaper: za coś takiego jak 'płatność od ...zł' dostają kary od operatorów terminali płatniczych, więc śmiało możesz zapytać kto jest operatorem i czy wie, że nie chcą przyjąć płatności kartą...
  • Odpowiedz
@rozowyreptilianin: płacą prowizję od transakcji + 'nie mniej niż' (minimalna kwota prowizji. Kiedyś tak było, nie wiem jak teraz), dlatego wprowadzają minimalną kwotę, bo poniżej tej kwoty nie opłaca im się takich płatności.
Jednak operatorzy terminali zabraniają takich praktyk (bo to dla nich strata).
  • Odpowiedz
@ludzik: Tylko że może się okazać, że sprzedawcy to na rękę - bo poniżej tej kwoty ma taką prowizję, że bardziej opłaci mu się nie sprzedawać przy płatności kartą.
  • Odpowiedz
@husky83: W tym Januszostanie oderwanym od marketingu pewnie tak. Tylko gorzej gdy po latach okaże się, że obroty coś maleją gdy znajdzie się kilku takich klientów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ludzik no ale to wciąż jest dość drażliwa kwota, bo chociażby za jedno p--o marki sikacz się już nie zapłaci. Trochę drażniące ale od czego są dwa inne sklepy obok :D


@rozowyreptilianin: Jeżeli taki sklep płaci za obsługę transakcji 50gr + 1% kwoty, a przy piwie ma zarobek 40gr, to jak ktoś kupuje jedno p--o, to jest 10gr do tyłu.
  • Odpowiedz
@husky83: nie wiem ile razy już to pisałem ale powtorze, generalnie można sobie zglaszac takie sprawy do operatorow terminali ile się chce a oni i tak nic z tym nie zrobia. dla operatorow klientem jest sklep ktory ma ten terminal a nie klient ktory do tego sklepu przychodzi. jakos nie wyobrażam sobie sytuacji ze operator dzwoni do swojego klienta i go o-------a. umowy zazwyczaj maja 1mc okres wypowiedzenia wiec to
  • Odpowiedz
@rozowyreptilianin: Ponieważ naliczają im prowizje i ponoć przy małych kwotach im się to ledwo opłaci. Ale jeśli taki terminal obsługuje Twoją kartę (Twój bank) a obsługuje, to wtedy dzwonisz do swojego banku że nie możesz w tym i w tym miejscu zapłacić.

Kary może nie dostaną ale ostrzeżenie i za x razem mogą rozwiązać z takim sklepem umowę.
  • Odpowiedz