Wpis z mikrobloga

@defoxe @merengue : Jak kiedyś napisałem przy wpisie o taksówkarzach (gdy dawali im mandaty o byle bzdury), że jako społeczeństwo powinniśmy wychować sobie policjantów i piętnować takie #!$%@? się o nic (nawet jeśli taksówkarze to mendy) bo w końcu obróci się to przeciwko nam to zostałem totalnie zminusowany. Polak ma naturę mentalnego niewolnika i sam doprowadza do tego, że policjant to nie społeczniak a "pan władza".
@merengue: a ja dzisiaj jadąc Wyszyńskiego mijałem taką samą kontrolę. Policjant wypisywał właśnie mandat jakiejś dziewczynie za jazdę na rowerze i w ciągu około minuty zatrzymał jeszcze dwóch rowerzystów (na pewno widzieli, że policja łapie rowerzystów, bo nie dało się tego przeoczyć w tamtym miejscu). To oczywiście potwierdza moje zdanie, że dużo rowerzystów nie zna po prostu przepisów, bo jak wytłumaczyć świadome przejechanie rowerem po chodniku, koło policji która właśnie wypisuje
@raphau z mojego doświadczenia częściej jest tak, że to policja/kierowcy nie znają przepisów. Niedawno na Mirko był taki wielce zdziwiony i wielce oplusowany gość, który nie wiedział dlaczego ma źle odpowiedź na egzaminie, bo jakim cudem rower ma mieć pierwszeństwo na przejeździe dla rowerzystów.

Za co ten mandat? Chodnik za wąski czy może jest ddr po drugiej stronie ulicy i debile chcą, by rowerzyści się tam teleportowali?
@OleGunar:

Jak kiedyś napisałem przy wpisie o taksówkarzach (gdy dawali im mandaty o byle bzdury), że jako społeczeństwo powinniśmy wychować sobie policjantów i piętnować takie #!$%@? się o nic (nawet jeśli taksówkarze to mendy) bo w końcu obróci się to przeciwko nam to zostałem totalnie zminusowany.


Dlatego nie warto zapuszczać się na główną
@Wujek_Mietek: ale czemu od razu zalozenie ze czlowiek jadacy powoli? A moze zatrzymywali mistrza dwoch kolek, ktory lawiruje miedzy przechodniami? A moze zagadana via tel milosniczke kwiatow i hipsterskich gazelli?
Nie mnie oceniac, prawo jest takie, jakie jest.
Mi nie przeszkadza wiekszosc rowerzystow na chodniku, o ile nie jest zbyt wasko by 2 osoby sie kolo siebie zmiescily. Ale jest sporo takich ktorzy przeszkadzaja, bo jezdza jak #!$%@? miedzy ludzmi, albo