Wpis z mikrobloga

Zadaję poważne pytanie, proszę o szczere głosy i szczere wypowiedzi. Jest to jedna z kontrowersyjnych kwestii, które zastanawiają mnie od długiego czasu.

Jeśli o mnie chodzi: znam osoby homoseksualne, które zaczynały uprawiać seks z osobami przeciwnej płci (wykluczamy bycie bi, można też założyć, że zwyczajnie próbowały za młodu bycia ,,hetero'', ale to nie przypadło im do gustu).

Spytałem kiedyś o to mądrego znajomego, to odpowiedział, że według niego w specyficznych warunkach (np. prawiczek trafia do więzienia) można stać się homoseksualistą. Wydaje mi się to sensowne; zaryzykuję nawet stwierdzenie, że wielu zagorzałych ,,100% heteroseksualnych'' facetów nie oparłoby się odpowiedniej stymulacji ich prostaty.

Kwestia jest więc bardzo kontrowersyjna, ale pytam Was jak najbardziej szczerze. I jestem też ciekaw, co na ten temat mówi nauka, ktoś wie?

#pytanie #nauka #homoseksualizm

Czy Twoim zdaniem istnieje homoseksualizm nabyty?

  • Nie, człowiek rodzi się ze swoją orientacją 76.1% (51)
  • Tak, można stać się homo 23.9% (16)

Oddanych głosów: 67

  • 18
@Sagez: Gdzie przebiega granica? Facet jest stworzeniem seksualnym, musi czasem sobie ulżyć. W więzieniu ma z tym problem, jeśli wiec jest czterech niezaspokojonych facetów, to nie zdziwię się, jak po kilku tygodniach będą się masturbować w swojej obecności - to jest zachowanie seksualne. Orientacja seksualna jest wtedy, gdy #!$%@? się (romantycznie) w tej samej płci. Kocham mojego faceta psychicznie, sypiam z nim - to moja orientacja.Kobiety nie rozumieją podejścia mężczyzn do
@Rupertciak: Wielkie dzięki. A mógłbyś odnieść się do tego co zauważyłem w moim otoczeniu (choć to może brzmi kretyńsko i jest pewnie głupie) że wielu homoseksualistów nie miało ojca (umarł albo nie było go w domu), myślisz, że może istnieć zależność między nieobecnością ojca a homoseksualizmem?
To już ostatnie pytanie, obiecuję!
@Sagez: Nie istnieje taka zależność, przynajmniej w moim otoczeniu. Były próby udowodnienia cię płeć oraz orientacja może być wyuczona, poczytaj na sieci o eksperymentach Zimbardo czy o dwóch bliźniakach, z których jeden stracił penisa i był wychowywany jako dziewczynka. Możesz tez poszukać info o wpływie progesteronu na płód i prawdopodobnej zależności od homoseksualizmu i tego hormonu. Mogę natomiast powiedzieć, ze znam ludzi którzy maja w rodzinie kilku homoseksualistów. Mój partner ma
@Sagez: poczytaj o homoseksualuźmie zastępczym. To właśnie to zjawisko pojawia się w więzieniach. I dzięki niemu osoba która ma wolności jest całkowicie heteroseksualna, w więzieniu nie ma problemu odbyć stosunek z mężczyzną.
@Sagez wielu gejów zaczyna od seksu z kobietami, bo taka jest presja: masz zaruchać i się tym jeszcze pochwalić. Do tego dochodzą niewybredne dowcipy o gejach.
Mój kolega kreował się trochę na maczo, a jak przyszło co do czego, trafił na tolerancyjne towarzystwo, to się okazało, że woli fujary
@Sagez: Mogą być co najwyżej bi którzy pod presją środowiska ograniczali się do hetero i również pod taką presją nawet nie próbowali sprawdzać czy lubią też swoją płeć "bo co by było jakby jednak tak?" a w odpowiednich warunkach przekonali się jaka jest prawda.