Wpis z mikrobloga

Centralny rejon Drogi Mlecznej sfotografowany w sobotę nad ranem.
Nikon D810A, obietkyw 85 mm f/2, ISO 400, mozaika czterech zdjęć po 120 sekund naświetlania. Fotografia przedstawia galaktykę w naturalnych kolorach (dzienny balans bieli, temperatura barwowa 5400 K) - dokładnie w ten sposób wyglądałoby nocne niebo, gdyby nasze oczy były wystarczająco wrażliwe na światło.

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofotografia #astrofoto #fotografia #kosmos #mojezdjecie
namrab - Centralny rejon Drogi Mlecznej sfotografowany w sobotę nad ranem.
Nikon D81...

źródło: comment_W4OAWNQSUCQbE2zcCX3cMqGKlX1AJg2b.jpg

Pobierz
  • 29
@namrab: kolego przesympatyczny, podziel się wiedzą i odpowiedz na pytanko leszczowi: są jakieś takie programy czy stronki co bym sobie mógł zobaczyć gdzie będzie/jest droga mleczna widoczna z danego miejsca o konkretnej godzinie? Mam taką fajną apkę do wschodów i zachodów słońca, przydaje się przy foceniu :) Drogę mleczną też bym pyknął
@Mentos69: nie jestem ekspertem, ale biorąc to na logikę, to chyba przez 2 minuty ziemia nie wykona wystarczającego obrotu, zeby zaobserwować pozorny ruch gwiazd. Ale zawsze mogę się mylić :)
@mactrix: @ostatni_i_sprawiedliwy: Dzięki, miło się czyta takie komentarze :-)

@elemenTH: W zasadzie pozycję Drogi Mlecznej można zapamiętać - wczesną wiosną jest widoczna krótko przed wschodem Słońca, na przełomie czerwca i lipca o północy, a pod koniec lata zaraz po zachodzie. Od października do lutego najjaśniejsza część galaktyki jest niemożliwa do zaobserwowania, bo w grudniu Słońce przechodzi na jej tle.

@Mentos69: Aparat był zamontowany na głowicy z napędem (
@namrab wow, zdjęcie super, a patent na śledzenie gwiazd równie dobry, nawet nie zdawałem sobie sprawy że coś takiego istnieje,

Powodzenia w dalszej fotografii astro, i życzę wielu udanych zdjęć, to w tym wpisie jest 13/10 ;)