Wpis z mikrobloga

Cześć Wam!
Mam takiego laptopa, używam go tylko do przeglądania internetu. Ostatnio coś zwolnił i zastanawiam się, czy dokupienie do niego kości RAM np 4 GB, poprawi znacząco jego wydajność?
Jeśli tak, to jakiego szukać po sklepach? Wystarczy, że wyszukam DDR3 czy musi być jakiś konkretny? I coś kojarze, że niektóre kości trzeba dokupić np 2x2gb a nie 1x 4gb, jak jest u mnie?
#komputery #laptopy #hardware
Pobierz Ernando - Cześć Wam!
Mam takiego laptopa, używam go tylko do przeglądania internetu....
źródło: comment_PnzwIdKc3p76hurh2XclfYx5JzRRuqJc.jpg
  • 18
@Ernando: Sprawdz sobie w Menedzer urzadzen jaki masz dysk/model, a potem google Ci podpowie czy to jest HDD czy SSD. Skoro mulil to podejrzewam ze HDD. Polecam kupno jakiegos SSD. To znacznie przyspieszy kompa ;)
@rogal7: @Prezes_roku: Google odpowiada, że to dysk HDD. A powiedzcie mi, bo mam 2 dyski wyciągnięte z innych laptopów, tylko nie mam ich pod ręką. Czy możliwe jest, że będą pasowały do mojego, czy tylko pasują do konkretnych modeli?
I na co zwrócić uwagę przy szukaniu nowego dysku? I Czy koniecznie musi być nowy, czy warto patrzeć też na używane?
@Ernando: Powinny pasowac, bo obecnie dyski sa w standardzie SATA. Jesli chodzi o kupno dysku SSD - sklanialbym sie ku kupieniu nowego dysku SSD, albo faktycznie dysk, ktory ma przepracowane bardzo malo godzin.
@Ernando: Na używane to lepiej uważać, bo możesz trafić na zajechany do granic możliwości i za miesiąc znowu będziesz szukać dysku. Lepiej nowy, nawet o mniejszej pojemności niż używany o większej. I jeśli to ma być tylko magazyn na dane, to nie ma sensu pakować się w 7200rpm. 5400 wystarczy, a różnica w cenie ~100 zł przy tej samej pojemności.

HDD / SDD są wszędzie takie same. Producenci laptopów nie dłubią
@rogal7: @Prezes_roku: Dzięki serdeczne za odpowiedzi! Czyli jednak to nie pamięć RAM jest tutaj winowajcą? Czasami przy większej ilości zakładek (np 4-5) w Google Chrome, jak odpalę menadżera zadań, to wyświetla mi np: "pamięć fizyczna 95%", dlatego myślałem, że dokupienie dodatkowej kości rozwiąże ten problem.