Wpis z mikrobloga

Film jako film świetny - aktorstwo, muzyka, reżyseria, zdjęcia, klimat - wszystko tip top. Nawet Hawk Eye wyszedł przyjemnie i naturalnie.
Jako SF dla mas - też bardzo dobry. Moja małżonka nawet ostatnio zaczęła gustować w tego rodzaju gatunku.
Troszkę jednak za słaby dla mnie jako hard SF - zabawa z czasem jest tak strasznie płytka, że Paul Atryda by nawet na to nie splunął. No ale to już właśnie moje spaczenie i to przede wszystkim Diuną - nie można od filmu wymagać, że zmieści tak skomplikowany temat.
Jak na film - 8/10. Jak na SF dla ludu - 9/10.
#film #arrival #sciencefiction
g.....d - Film jako film świetny - aktorstwo, muzyka, reżyseria, zdjęcia, klimat - ws...

źródło: comment_JcOl3nhox4sBZFZN7MmBbcPSzACHyPv1.jpg

Pobierz
  • 38
@kawior2007: nie była gówniana. Nie była po prostu najlepsza jeśli chodzi o główny wątek zabawy z czasem (no i to co jeszcze zarzucają - chiny zachowujące się jak małpa z brzytwą - miliard razy bardziej zaawansowana cywilizacja, ale Chiny będą ją zestrzeliwać)
@gwynebleid: Bardzo lubię scifi, a tu próbowałem dwa razy podejść i za każdym razem zasnąłem. Może trzeba było iść do kina to bym obejrzał i docenił, ale jak dla mnie nudy. Ekscytować mogą neofitę sci-fi, który obejrzał w sumie tylko Avengersów i wydaje mu się, że Arrival to coś nowego.