Wpis z mikrobloga

@janusz_pol: PS4 to raz kupujez i masz spokój. Jeżeli masz TV nie wyjdzie aż tak drogo, chociaż dla mnie to żaden dylemat, bo zawsze lubię pograć sobie w starsze tytuły, ale jeżeli masz zamiar pocinać tylko w najnowsze produkcje to raczej konsola. Chociaż zawsze będiesz miał mniejszy wybór tytułów, no ale dla niektórych to może być zaleta.

Aha, na prawdę granie na TV i posiadanie pada pod PieCa to nie jest
@LudzikIT: #!$%@?, kto zarabia po 500 złotych? Za około 2k grasz jeżeli nie na max detalach to jednak na ustawieniach b. wysokich. Za półtora kafla zaś masz ustawienia średnie. Czyli tzw. konsolowe :P
@janusz_pol: wg mnie musisz sie zastanowic nad paroma rzeczami i sam zadecydowac

W co chcesz glownie grac ? W fps'y lepiej na myszce. Tak samo strategie.

Ile mozesz zainwestowac ? Masz wiecej niz 2k to mysl nad kompem

Ps4 to zajecie tv. Komp ma swoj monitor. ?hyba ze dokupisz specjalnie monitor do playa

Jesli nie grasz duzo bo np masz prace lub dziewczyne, lub jestes szczeciarzem i masz to i to,
@LudzikIT: #!$%@?, kto zarabia po 500 złotych? Za około 2k grasz jeżeli nie na max detalach to jednak na ustawieniach b. wysokich. Za półtora kafla zaś masz ustawienia średnie. Czyli tzw. konsolowe :P


@DiscoKhan: Takie tam #!$%@?. Pomijasz wygodnie cenę Windows i peryferiów, bo jak wiadomo, one są darmowe, prawda? #!$%@? mnie takie #!$%@? o "zestawach", gdzie nawet koszt obudowy jest pomijany...
Zakładając pełną legalność, kupując wszystko nowe, to 3-3,5k
@Bledne_decyzje: No 2k to może faktycznie prxesada, ale 2,5k to już normalna cena. Przecież za 3,5k możesz do kompa wsadzić, już jakiegoś potwora z kart graficznych, gdzie nie ma takiej potrzeby. Zawsze jak składam to biorę najtańszą obudowę jaką się da.

Koleś, jeżeli chodzi o prostotę to ja się w pełni zgadzam, zalety konsol dostrzegam, chociaż dla mnie konsola wychodzi drożej od kompa, bo nie mam TV. Ja akurat jestem pececiarzem,
@janusz_pol: kompa oczywiście, za te 2k około da się kupić peceta na których pograsz na średnich-high, za 3.5k już na high-ultra a za te 4200 zł to już na max 60 fps 1080p

do tego taki pc za 4200 zł spokojnie starczy na jakieś 5 lat grania w rozsądnych detalach i fps gdzie taka konsola pewnie za 2-3 lata do wymiany
@Bledne_decyzje: No 2k to może faktycznie prxesada, ale 2,5k to już normalna cena.


@DiscoKhan: Nie. Pomijasz pińćset złotych na Windowsa. Pomijasz cenę klawiatury i myszki, a o padzie to nawet nie wspominam. W konsoli pada masz w komplecie. Pominąłem też kwestię głośników, bo zakładamy, że będą w monitorze - bieda wersja. Zobaczmy więc na dwa zestawy, ze świeżo polecanych:
2000
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecie%C5%84_2017?page=0,8

z i3, bez obudowy (powiedzmy 150 zł), bez Windowsa