Wpis z mikrobloga

  • 1
Hej mirki, używam od dwóch dni #whatsapp I szczerze nie rozumiem fenomenu tego komunikatora.
Po pierwsze trzeba udostępnić nr telefonu aby móc się komunikować z innymi, przez co za jakiś czas można zacząć dostawać pełno spamu.

Jeśli chodzi o działanie także raczej nie zachwyca.

1. Wersja web

Aby używać wersji webowej trzeba spamować przeglądarkę z telefonem i ciągle mieć go połączonego z internetem.
Kolejna kwestia to używając wersji webowej notifikacje przychodzą na telefon przez co wzbudza on się przy każdej i wibruje.

2. Emotki

W wielu komunikatorach i aplikacjach gdy się wpisze :) ;) itp są one zmieniane na emoji. Niestety w whatsapp ten mechanizm nie działa.

3. Rozmowa na #android

Niestety nie można przypiąć rozmowy do ekranu jak w #facebook #messenger aby móc łatwo przywołać rozmowę.

A może da się jakoś to wszystko zrobić tylko ja niewiem jak. Jeśli tak jest to proszę o pomoc.
  • 12
  • Odpowiedz
@markoc:
trzeba niestety przyznać, że Messenger jest pieruńsko dobry
oczywiście korzystam z wersji sprzed aktualizacji włączającej "momenty"
Wire moim zdaniem po małym ulepszeniu czytelności przebija Messengera, ale znów nikt z niego nie korzysta
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@NAGI wire byłby spoko jakby dodali coś ala te chat head w messenger oraz jakby ktoś go używał.

Swoją drogą nie rozumiem tego, przecież i messenger i whatsApp jest facebookowy, dlaczego nie mogą np. dodać czegoś ala to przypisanie rozmów do ekranu.
Albo tego zmieniania znaków na emotki co jest dość popularną funkcjonalnością. A o tym webowym cliencie to w ogóle już nie będę wspominał.
  • Odpowiedz
@markoc:
nie wiedziałem co to te chatHead, a to te bąbelki xD
właśnie dwie godziny temu googlowałem z ciekawości i zainstalowałem WhatsBubbles i właśnie WhatsApp stał się nieco lepszy

Bąbelki to najlepsze co wymyślili i Wire z nimi + jak pisałem, poprawiona czytelność byłby idealny

no i chyba mają taki plan, żeby jakoś na siłę detalami robić, by te komunikatory się różniły, bo końcem końców musieliby je scalić w jeden
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@NAGI to zamiast ulepszać, tego whatsAppa to zostawią go na poziomie niedorozwinietego dziecka aby się różnił od messengera.

Z tego co wiem to te WhatsBubbles tracą uprawnienia do czytania notifikacji, przynajmniej ja miałem taki problem. Znaczy chodzi o to, że niby apka ma uprawnienia ale nie wyświetla powiadomień a dopiero po odebraniu dostępu do czytania powiadomień i nadaniu raz jeszcze zaczyna działać.
  • Odpowiedz
trzeba udostępnić nr telefonu aby móc się komunikować z innymi, przez co za jakiś czas można zacząć dostawać pełno spamu.


@markoc: Jaki spam? Korzystam z Whatsappa mniej wiecej od roku i zadnego spamu nie widziałem. Dla mnie whatsapp jest lepszy, szybki i lekki, a funkcje o ktorych piszesz, są zbędne
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@asparow naprawdę uważasz, że możliwość wykonania czegoś szybciej jak przywołanie rozmowy ponieważ masz ją przypiętą do ekranu, jest zbędne?

Albo uatrakcyjnienia wiadomości przez użycie emotek i zrobienie to przez wpisanie tylko ;) zamiast klikania w opcję wstawiania emotek i wybierania ich z listy?

Czy też kwestia powiadomień na telefonie gdy używasz wersji webowej?
  • Odpowiedz
Tak uwazam, ze to zbędne szczegolnie druga opcja. Wydaje sie bardzo dziecinne, zeby przejmowac sie tym, ze nie wyswietlają sie emotki Co do pierwszej, to przeciez, jesli ktos ci wysle wiadomosc, to dostajesz poowiadomienie, wiec tak samo szybko mozesz przedostac przeniesc sie do konwersacji

Webowej nigdy nie uzywalem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nitrospect
Tak, nawet jeśli wysłałabyś SMS do osoby mającej tą apke to dostanie ona go normalnie. Musiałbyś wysłać wiadomość przez tą apke do kogoś.

Ogólnie to wygląda tak, że po otwarciu apki możesz kliknąć przycisk nowego czatu i będziesz widział kto z twoich znajomych z książki adresowej ma zainstalowanego whatsAppa i będziesz mógł do nich napisać.
Te czaty (nie próbowałym tych grupowych) to przypominają trochę rozbudowaną komunikację sms ale moze to tylko
  • Odpowiedz
@asparow: Nie do końca rozumiem dlaczego używanie emotek uważasz za dziecinne. Jak wiadomo tekst to nie cała treść komunikatu a emotki ubogacają wspomnianą treść o emocje. Nie mam namyśli ładowanie miliona różnych emotek do każdej wiadomości albo komunikację jedynie za pomocą emotek.

No tak dostajesz powiadomienie, jednak nie wiem jak tobie mnie zdarza się, że np. nie mogę od razu odczytać albo odpisać bo nie jest to aż tak pilne, potrzebuję
  • Odpowiedz