Wpis z mikrobloga

"Biblia" wdg. @tylko_prawda:

1. Obmycia rytualne. (Lb)
2. Kamienowanie kobiet. " wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu (Pwt 22)
3. "Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici." - (Kap 19)
4. Zakaz posiadania zdjęcia w dowodzie osobistym - (Wyj 20)

"Pogański Rzym"
???

#!$%@? czemu ludzie to comic sansem piszą


@mroz3 @arkblame :
@tylko_prawda: wbrew powtarzanym w internecie mitom data Bożego narodzenia nie wzięła się z przejmowania pogańskiego święta. W judaizmie istniała tradycja która mówiła, że prorocy umierali w tym samym dniu w którym zostali poczęci. Według żydowskiego kalendarza Jezus zmarł 14 dnia miesiąca Nisan. Na nasze to 25 marca, wtedy właśnie obchodzone w Kościele jest święto Zwiastowania Pańskiego. Skoro więc Jezus został poczęty 25 marca, to oczywiste wydaje się, że urodził się dziewięć
@dolus_deliberatus: @mroz3: @arkblame:

Hehe tak, tak. To ja załączę Biblię wg. katolików:

Wyjścia 20:
(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
4 Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał
Pobierz tylkoprawda - @dolusdeliberatus: @mroz3: @arkblame:

Hehe tak, tak. To ja załączę B...
źródło: comment_JRCNLVUqs1autjIniZbA9w6I7s9Nt370.jpg
@Vivec: Pan nasz, Jezus Chrystus urodził się w Święto Namiotów - Sukot- w połowie października a nie 25 grudnia.. Poza tym nigdzie w Piśmie Świętym nie ma nawet sugestii aby obchodzić ten dzień jako święto. Cała tradycja tych świąt wyrosła na kłamstwie i dlatego tak właśnie wygląda, że nie ma w tym wszystkim prawdy. Pan Jezus powiedział - "Ja jestem drogą, prawdą i życiem". Jeżeli dzień Jego urodzin świętujemy w tym
@Vivec: Myślę, że @tylko_prawda to zwykł troll. Ma przygotowane jakieś materiały, które bezkrytycznie przekleja do przeglądarki gdy zobaczy jakieś słowo klucz. Nie odnosi się do Twoich wypowiedzi i słabo zna Pismo Święte, bo przecież by wiedział, że Chrystus w PŚ jest nazywany "Wschodzącym Słońcem"

Chyba boga słońca!

że nie wynika ona z pogańskiego święta, a nie czy jest ona poprawna.


Dodatkowo Święto Niezwyciężonego Słońca pochodzi z III w., a więc na
@dolus_deliberatus:

Dodatkowo Święto Niezwyciężonego Słońca pochodzi z III w., a więc na długo później niż wzmianki o 25 grudnia jako dacie narodzenia Pana.


Nawet to, że święto Słońca obchodzono 25 grudnia nie jest takie pewne. Informacje na ten temat pochodzą z jednego manuskryptu z IV wieku, w którym wypisane były ważne daty. Z datą 25 grudnia pojawia się taka wzmianka: N·INVICTI·CM·XXX, czyli mniej więcej: "trzydzieści wyścigów zostało zamówionych dla uczczenia urodzin
@tylko_prawda: ej no faktycznie, tylko katolicy obchodzą Boże Narodzenie i Wielkanoc, a np. prawosławni, Kościół Ormiański, Kościół Etiopski (oba łączność z Rzymem utraciły w V wieku) już nie xD

@dolus_deliberatus wpisy Opa często łanie wpisują się w opinię Chestertona, że protestantyzm głównie opiera się na negowaniu katolicyzmu ;)